Tomasz Kot z kolejnym sukcesem! Zagra główną rolę w angielskim filmie. Sławny reżyser jest nim zachwycony: Nie miałem wątpliwości

Tomasz Kot jako Nikola Tesla - do takich informacji dotarł portal "Deadline". Polak zagra genialnego wynalazcę w najnowszym filmie Ananda Tuckera, odpowiedzialnego m.in. za "Dziewczynę z perłą". Rolę zawdzięcza swojej pracy na planie "Zimnej wojny".

Tomasz Kot otrzymał główną rolę w filmie o genialnym wynalazcy. Biografię Nikoli Tesli stworzy Anand Tuckerem który zachwycił się rolą Kota w "Zimnej wojnie".

Tomasz Kot jako Nikola Tesla

Główna rola w biograficznym filmie o Nikoli Tesli to bez wątpienia wielkie wyróżnienie dla Tomasza Kota. Reżyser - Anand Tucker - nie ukrywa tego, że zafascynowała go rola Polaka w "Zimnej wojnie", nominowanej w tym roku do Oscara:

Tomasz Kot jest wybitnym aktorem i kiedy zobaczyłem jego niesamowitą kreację w "Zimnej wojnie", nie miałem wątpliwości, kto powinien zagrać Teslę - mówił Tucker w rozmowie z serwisem branżowym "Deadline".

Tomasz Kot na wielkim ekranie pojawi się najwcześniej w przyszłym roku. Zdjęcia to filmu o Nikoli Tesli jeszcze się nie rozpoczęły, nie jest również znany tytuł produkcji. Zdjęcia mają ruszyć po wakacjach.

Tomasz Kot w zagranicznej produkcji

Film Ananda Tuckera pokaże ostatni eksperyment Nikoli Tesli. Tomasz Kot wcieli się w wynalazcę, który zbliża się do szczytu swojej naukowej kariery, zakończonej eksperymentem, który "był postrzegany jako porażka, a mógł być jednym z jego największych sukcesów".

Czy biograficzny film o genialnym Serbie będzie dla Polaka szansą na rozpoczęcie międzynarodowej kariery? Patrząc na poprzednie produkcje reżysera, są na to spore szanse. Anand Tucker odpowiada m.in. za wielokrotnie nagradzaną Dziewczynę z perłą" czy "Oświadczyny po irlandzku" i "Drogę do zapomnienia".

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.