Nie tylko Marcin Dorociński gra w zagranicznych produkcjach. Kto jeszcze ma szansę na międzynarodową karierę?

W ostatnich tygodniach dużo mówi się o sukcesie Marcina Dorocińskiego, który zagrał w najnowszej produkcji Netfliksa i pochwalił się, że mini serial z jego udziałem ogląda sam David Beckham. Inni polscy aktorzy również mają szansę na międzynarodową karierę? Te nazwiska są już kojarzone poza granicami kraju.
Marcin Dorociński Marcin Dorociński Instagram/ @marcindorocinski

Marcin Dorociński

Czyżby David Beckham był fanem Marcina Dorocińskiego? To daleko idąca nadinterpretacja, ale piłkarz z pewnością jest wiernym fanem mini serialu, w którym polski aktor ma okazję wcielać się w rosyjskiego gracza, Vasilya Borgova. Marcin wystąpił w najnowszej produkcji Netfliksa - "Gambit królowej". 

Tomasz Kot Tomasz Kot Agencja Wyborcza.pl

Tomasz Kot

Tomasz Kot międzynarodową sławę zyskał dzięki filmowi Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna". Zauważony przez wybitnych reżyserów w następstwie zagrał w w serialu BBC "Świat w ogniu: Początki", amerykańskim thrillerze sci-fi "Warning" czy w thrillerze psychologicznym "The Perfect Enemy". 

Joanna Kulig Joanna Kulig Agencja Wyborcza.pl

Joanna Kulig

Joanna Kulig, podobnie jak Tomasz Kot, skorzystała na rozgłosie "Zimnej wojny". Aktorka odgrywała w nominowanej do Oscara polskiej produkcji główną rolę kobiecą. Na pierwszym planie znalazła się także w serialu Netfliksa pt.: "The Eddy", w którym wcieliła się w borykającą się z problemami alkoholowymi utalentowaną wokalnie młodą dziewczynę. 

Borys Szyc Borys Szyc Agencja Wyborcza.pl

Borys Szyc

Swoje "pięć minut" jak najlepiej pragnie wykorzystać także Borys Szyc. Aktor podjął się współpracy ze stacją BBC oraz zagrał epizod w serialu Netfliksa pt. "Kierunek: noc". W drugim sezonie produkcji jego rola ma być znacznie większa. 

Piotr Adamczyk Piotr Adamczyk Agencja Wyborcza.pl

Piotr Adamczyk

Piotr Adamczyk to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów. Nie dziwi więc fakt, że zasługuje na zaistnienie w międzynarodowej branży filmowej. Miał ku temu okazję, wcielając się w rolę papieża Jana Pawła II oraz biorąc udział we włoskiej produkcji "Imię róży". Artysta ma za sobą epizod w serialu "Odpowiednik". 

Agnieszka Grochowska Agnieszka Grochowska Agencja Wyborcza.pl

Agnieszka Grochowska

Kolejna kobieta, która zawładnęła sercami zagranicznych reżyserów oraz widzów. Agnieszka Grochowska zagrała w szwedzkim serialu "Sanktuarium zła". Polka wcieliła się w postać tajemniczej lekarki, która specjalizuje się w przypadkach kobiet o osobowościach psychopatycznych. 

To dla mnie pierwsza tak duża rola w obcym języku. Spędziłam około 40 dni zdjęciowych mówiąc po angielsku. Miałam dużo zabawy, bo człowiek mówiąc w obcym języku ma inną osobowość. Najpierw trzeba odnaleźć swoją osobowość, a potem zająć się osobowością postaci. 
Mateusz Damięcki Mateusz Damięcki Instagram/ @mateuszdamiecki

Mateusz Damięcki

Mateuszowi Damięckiemu przypadła główna rola w rosyjskim serialu komediowym o tytule: "Jak zostałem Rosjaninem". Polski aktor wcielił się tam w amerykańskiego dziennikarza, który podczas podróży służbowej musi odnaleźć się w moskiewskich realiach. 

Weronika Rosati Weronika Rosati Agencja Wyborcza.pl

Weronika Rosati

Weronika Rosati od wielu lat próbuje swoich sił poza granicami Polski. W młodym wieku wyjechała do Stanów Zjednoczonych i wygrała castingi na epizodyczne role w świetnych produkcjach. Wystąpiła miedzy innymi w filmach: "Detektyw", "Dziecko Rosemary" oraz "Luck".

Maciej Stuhr Maciej Stuhr Agencja Wyborcza.pl

Maciej Stuhr

Czym w tym zestawieniu może pochwalić się Maciej Stuhr? Występem w rosyjskiej produkcji pt.: "Bezsenność". Aktor zagrał tam ponoć jedną z najciekawszych ról, bowiem wcielił się w stereotypowego twardziela. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.