Weronika Rosati

Weronika Rosati

Weronika Rosati: najważniesze informacje

Weronika Rosati data urodzenia: 09.01.1984 r.
Weronika Rosati miejsce urodzenia: Warszawa
Weronika Rosati wzrost: 1,63 m.
Weronika Rosati Facebook: Facebook.com/WeronikaRosatiOfficial
Weronika Rosati Twitter: Twitter.com/weronikarosati
Weronika Rosati Instagram: Instagram.com/weronikarosati
Weronika Rosati związki: Mariusz Max Kolonko (2004-2006), Tede (2006 r.), Andrzej Żuławski (2007- 2008), Piotr Adamczyk (2013-2015)

Weronika Rosati: życiorys

Weronika Rosati jest aktorką filmową i telewizyjną oraz członkinią Europejskiej Akademii Filmowej. Należy do grona polskich aktorek, które grają w zagranicznych produkcjach (głównie amerykańskich). Jest córką projektantki mody Teresy Rosati oraz polityka Dariusza Rosati. Na stałe mieszka w Los Angeles, w USA. Kilkukrotnie znalazła się w rankingu magazynu "Forbes" "100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu".

Weronika Rosati: początki

Weronika Rosati na małym ekranie zadebiutowała w 2000 r., w serialu młodzieżowym "Klasa na obcasach". W kolejnych latach grała głównie w serialach tj. "Marzenia do spełnienia", "Samo życie", "M jak Miłość". W międzyczasie uczyła się tańca oraz akrobatyki w Studio Buffo (1998-2002), a także aktorstwa w Policealnej Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich (2002). W 2003 r. rozpoczęła studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (przerwała naukę). Dwa lata później, w 2005 r. pierwszy raz zagrała w filmie fabularnym, "Pitbull". Na podstawie filmu został nakręcony serial, emitowany na TVP2, w latach 2005-2008. Po sukcesie "Pitbulla", rozpoczęła naukę w Stella Adler Academy of Acting and Theatre w Los Angeles (2006 r.), a w 2007 r. była była słuchaczką Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku.

Weronika Rosati: rozwój kariery

W 2006 r. pierwszy raz pojawiła się w zagranicznej produkcji "Inland Empire", w reżyserii Davida Lyncha. Od tego momentu łączyła karierę w Polsce, z tą w Stanach Zjednoczonych. W latach 2007-2010 zagrała w kilku polskich serialach: "Kryminalni", "Daleko od noszy", "Londyńczycy", "39 i pół", "Majka" i "Czas honoru". W 2008 r. zagrała w dwóch filmach: "Dom" (org. "House") oraz "Senność". W tym samym roku pojawiła się w show Polsatu "Ranking gwiazd", a rok później - w 10. edycji "Tańca z Gwiazdami" (zajęła 10. miejsce). Natomiast w 2010 r. zadebiutowała jako współproducentka komedii "Piątek trzynastego" (zagrała także jedną z głównych ról). W 2011 r. zagrała w jednym odcinku francuskiego serialu "Les Dames" oraz w filmie "Spisek" (org. "Largo Winch II"), u boku m.in. Sharon Stone. W tym samym roku użyczyła głosu w polskiej produkcji "Wojna żeńsko-męska", a także pojawiła się w nominowanym do Oscara "W ciemności" oraz miniserialu "Bezmiar sprawiedliwości". W 2012 r. otrzymała angaż do amerykańskiego serialu "Luck", a także filmów: "Iceman: Historia Mordercy", "Twardziele" (org. "Stand Up Guys"), "Kula w łeb" (org. "Bullet to the Head"). W tym samym roku zagrała także w "Obławie". Z czasem zaczęła pojawiać się w najpopularniejszych serialach amerykańskich tj. "Agenci NCIS" (2013 r.), "Dziecko Rosmery", "Detektyw" (org. "True Detective", 2015 r.) czy "Nie z tego świata" (org. "Supernatural", 2016 r.).

Weronika Rosati: nagrody i nominacje

Weronika Rosati jest laureatką nagrody im. Poli Negri "Politka". Dwukrotnie była nominowana do Złotych Kaczek (2011 i 2012 r.). W 2013 r. otrzymała nominację do polskich nagród filmowych Orły (za rolę w "Obławie"). Czterokrotnie była nominowana w plebiscycie "VIVA! Najpiękniejsi (2008, 2011, 2013, 2014 r.) oraz dwukrotnie do Róż "Gali" (2008 i 2013 r.).

Weronika Rosati: kampanie reklamowe

Weronika Rosati ma na swoim koncie kilka kampanii reklamowych. Na początku kariery reklamowała sieć komórkową Era oraz usługi Telekomunikacji Polskiej. W kolejnych latach została twarzą marek kosmetycznych: Pantene (2004 r., reklama szamponu do włosów), Dr Irena Eris (2007 r., kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy oraz w 2008 r. - perfumy) i Avon (2014 r., reklama perfum).

Weronika Rosati: życie prywatne

Weronika Rosati w 2004 r. zaczęła spotykać się ze starszym o 19 lat, Mariuszem Maxem Kolonko. Para nie kryła się ze swoim uczuciem w mediach - na bankietach pozowali razem do zdjęć, a także udzieli wspólnego wywiadu dla magazynu "Gala". Rozstali się w kwietniu, 2006 r. Wkrótce potem Rosati związała się z raperem Tede. Byli ze sobą dość krótko, bo zaledwie kilka miesięcy. Po rozstaniu, Tede nagrał dwa utwory, w których odwołał się do ich zażyłości ("Mamma mia" oraz "Suchy konar"). Kolejnym partnerem był reżyser Andrzej Żuławski. Spotykali się co prawda zaledwie rok, jednakże ich rozstanie zakończyło się w atmosferze skandalu, z powodu publikacji pamiętnika reżysera "Nocnik". W 2013 r. związała się z aktorem, Piotrem Adamczykiem. Informacja o ich romansie potwierdziła się, gdy doszło do wypadku samochodowego z udziałem pary. W 2014 r. aktorzy zaręczyli się. Ostatecznie rozstali się w 2015 r. Powodem miała być odległość dzieląca parę (Rosati mieszkała w USA, a Adamczyk w Polsce).

Weronika Rosati: proces z Andrzejem Żuławskim

W 2010 r. Weronika Rosati wytoczyła proces byłemu partnerowi, Andrzejowi Żuławskiemu. Aktorka miała być pierwowzorem Esterki - głównej bohaterki jego książki "Nocnik". Nie została tam przedstawiona w korzystnym świetle. Przed sądem żądała 200 tys. zł zadośćuczynienia, przeprosin w mediach za naruszenie jej dóbr osobistych - głównie prawa do prywatności i godności jako kobiety - oraz zaprzestania dalszego naruszania jej dóbr. W 2015 r. Rosati wygrała proces. Reżyser oraz wydawca książki "Nocnik" musieli złożyć przeprosiny oraz zapłacić 100 tys. zadośćuczynienia za możliwość identyfikacji fikcyjnej postaci z Rosati. Samą książkę wycofano ze sprzedaży w 2010 r.

weronika rosati