Ellen Page to teraz Elliot Page. Gwiazdor serialu "The Umbrella Academy" poinformował, że jest osobą transpłciową

Nominowany do Oscara gwiazdor serialu "The Umbrella Academy" Elliot Page napisał w liście na portalach społecznościowych, że jest osobą transpłciową.

Elliot Page znany z "The Umbrella Academy" ogłosił, że jest osobą transpłciową i od dziś chce, by wszyscy zwracali się do niego za pomocą męskich zaimków. 

Elliot Page z "The Umbrella Academy" opublikował ważny post na Instagramie

Gwiazdor serialu "The Umbrella Academy" Elliot Page poinformował w poście na Instagramie, że jest osobą transpłciową. Wcześniej był znany jako Ellen.

Jest to kolejny, odważny krok w życiu Page, który jeszcze w 2014 roku poinformował podczas kongresu społeczności LGBT, że jest lesbijką.

Cześć przyjaciele, chcę się z wami podzielić informacją, że jestem trans, moje zaimki to on/oni (ang. he/they) i nazywam się Elliot. Czuję ogromną wdzięczność wobec ludzi, którzy wspierali mnie w tej podróży - zaczął aktor na Instagramie.

W dalszej części Page pisze o obawach, które towarzyszyły mu podczas ujawniania prawdy o sobie i licznych aktach przemocy, które spotykają osoby transpłciowe. Zaznacza, że swoim działaniem chce pomóc innym.

Podoba mi się, że jestem trans. I kocham to, że jestem queer. Im bardziej akceptuję to, kim jestem, tym bardziej moje serce rośnie i dzięki temu moje życie rozkwita. Wszystkim osobom transpłciowym, które na co dzień mają do czynienia z prześladowaniem, nienawiścią do siebie, znęcaniem się i groźbą przemocy - widzę was, kocham i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zmienić ten świat na lepsze - dodaje Page.
 

Aktor otrzymał ogromne wsparcie w komentarzach - fani i znajomi gwiazdora przesyłają mu mnóstwo miłości i wyrażają wdzięczność za jego post.

Zobacz też: J.K. Rowling dyskryminuje osoby transpłciowe. Krytyki przybywa: Ostatnio byłaś autorką dla dzieci i nie zaglądałaś ludziom w majtki

Zobacz wideo Camila Mendes trenuje na siłowni mięśnie brzucha
Więcej o:
Copyright © Agora SA