Ellen Page to teraz Elliot Page. Gwiazdor serialu "The Umbrella Academy" poinformował, że jest osobą transpłciową

Nominowany do Oscara gwiazdor serialu "The Umbrella Academy" Elliot Page napisał w liście na portalach społecznościowych, że jest osobą transpłciową.

Elliot Page znany z "The Umbrella Academy" ogłosił, że jest osobą transpłciową i od dziś chce, by wszyscy zwracali się do niego za pomocą męskich zaimków. 

Elliot Page z "The Umbrella Academy" opublikował ważny post na Instagramie

Gwiazdor serialu "The Umbrella Academy" Elliot Page poinformował w poście na Instagramie, że jest osobą transpłciową. Wcześniej był znany jako Ellen.

Ellen PageEllen Page jest w Warszawie! Aktorka chwali się w sieci zdjęciami

Jest to kolejny, odważny krok w życiu Page, który jeszcze w 2014 roku poinformował podczas kongresu społeczności LGBT, że jest lesbijką.

Cześć przyjaciele, chcę się z wami podzielić informacją, że jestem trans, moje zaimki to on/oni (ang. he/they) i nazywam się Elliot. Czuję ogromną wdzięczność wobec ludzi, którzy wspierali mnie w tej podróży - zaczął aktor na Instagramie.

W dalszej części Page pisze o obawach, które towarzyszyły mu podczas ujawniania prawdy o sobie i licznych aktach przemocy, które spotykają osoby transpłciowe. Zaznacza, że swoim działaniem chce pomóc innym.

Anna LewandowskaAnna Lewandowska na okładce ELLE. "Siła kobiet". Aktywistki są oburzone

Podoba mi się, że jestem trans. I kocham to, że jestem queer. Im bardziej akceptuję to, kim jestem, tym bardziej moje serce rośnie i dzięki temu moje życie rozkwita. Wszystkim osobom transpłciowym, które na co dzień mają do czynienia z prześladowaniem, nienawiścią do siebie, znęcaniem się i groźbą przemocy - widzę was, kocham i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zmienić ten świat na lepsze - dodaje Page.
 

Aktor otrzymał ogromne wsparcie w komentarzach - fani i znajomi gwiazdora przesyłają mu mnóstwo miłości i wyrażają wdzięczność za jego post.

Zobacz też: J.K. Rowling dyskryminuje osoby transpłciowe. Krytyki przybywa: Ostatnio byłaś autorką dla dzieci i nie zaglądałaś ludziom w majtki

Zobacz wideo Camila Mendes trenuje na siłowni mięśnie brzucha
Więcej o: