"Zakochani po uszy". TVN odpowiada na zarzuty Macieja Łagodzińskiego o cenzurę. "Cenimy i akceptujemy różnorodność"

"Zakochani po uszy". Maciej Łagodziński zarzucił producentom serialu cenzurowanie wątku homoseksualnego. Doczekaliśmy się odpowiedzi produkcji TVN.

Maciej Łagodziński to reklamowy partner Barbary Kurdej-Szatan. W serialu "Zakochani po uszy" wciela się w postać homoseksualnego stomatologa Pawła Lenartowicza. Jak twierdzi aktor, jego wątek nie jest traktowany na równi z innymi. Z powodu dyskryminacji Łagodziński postanowił odejść z produkcji.

Zobacz wideo

Niedawno pisaliśmy o tym, że Maciej Łagodziński pojawił się gościnnie na kanale "Mistrzowie Drugiego Planu", gdzie podzielił się swoimi planami na bliższą i dalszą przyszłość. Zdradził też, że od listopada nie będzie już grał w serialu TVN.

Zobacz też: Reklamowy partner Barbary Kurdej-Szatan odchodzi z serialu TVN. Ocenzurowano jego pocałunek z serialowym ukochanym

"Zakochani po uszy". TVN odpowiada na zarzuty Macieja Łagodzińskiego

W ostatniej rozmowie Maciej Łagodziński podzielił się powodem, dla którego zrezygnował z udziału produkcji. Jak się okazuje, w serialu wprowadzono zmiany, które były wynikiem skargi jednego z widzów do KRRiT.

Na początku serial był kręcony bardzo równościowo i na równi była traktowana postać nieheteronormatywna z postaciami hetero. No i nagle pod wpływem skargi kogoś do KRRIT, że pokazują pocałunek dwóch mężczyzn albo jakąś tam scenę łóżkową, która po prostu była przytulaniem się, więc to jakby nie ma nic do rzeczy. No i panie producentki serialu wystraszyły się jakichś kar i pod tym pretekstem odcinki zostały ocenzurowane przez nie wstecz, i zostały wycięte te sceny. Ja nie wiem w ogóle, czy stacja Discovery i ktoś z TVN-u wie o tym - przyznał aktor.

Przypomnijmy, że już teraz na platformie Player TVN są odcinki, w których ocenzurowano chociażby scenę pocałunku mężczyzn. Jakie stanowisko zajmuje stacja w tej sprawie? Zapytaliśmy.

Postać Pawła Lenartowicza jest budowana przez scenarzystów na bieżąco, a jej losy ewoluują z każdym sezonem, podobnie jak ma to miejsce w przypadku każdej innej postaci w tej produkcji - czytamy w oświadczeniu.
"Zakochani po uszy" to serial z klasyfikacją wiekową od lat 12 - wiąże się to z pewnymi ograniczeniami nałożonymi przez KRRiT, dlatego produkcja musiała podjąć decyzję o rezygnacji ze scen, które są jednoznacznie erotyczne. Zmiana ta dotyczy wszystkich wątków serialu i nie ma żadnego związku z orientacją seksualną postaci granej przez pana Macieja Łagodzińskiego. Homoseksualny wątek bohatera jest cały czas w serialu kontynuowany i rozwijany. Zarówno produkcja jak i scenarzyści pozostawali w stałym kontakcie z panem Maciejem, który był informowany na bieżąco o planach dotyczących jego postaci. W TVN Grupa Discovery cenimy i akceptujemy różnorodność. Wyrazem tych przekonań są również nasze produkcje i programy, w których regularnie podejmujemy temat osób oraz grup narażonych na wykluczenie czy nieświadome uprzedzenia - czytamy w oświadczeniu.

Dodajmy, że Łagodziński bezskutecznie próbował rozmawiać z twórcami serialu.

Więcej o: