Karol Strasburger i jego żona przeżyli dramatyczne chwile! Ich córka zaczęła się dusić. "Na szczęście był przy mnie Karol"

Karol Strasburger i Małgorzata Weremczuk niecały rok temu zostali rodzicami. W ciągu tych kilku miesięcy przeżyli wiele pięknych chwil, jednak byli o krok od tragedii. Uratowali życie córki.

W zeszłym miesiącu Karol Strasburger i jego ukochana Małgorzata Weremczuk wzięli ślub. Ceremonia była utrzymana w tajemnicy do ostatniej chwili, a państwu młodym udało się zaskoczyć gości, którzy nie zdawali sobie sprawy, na jaką uroczystość tak naprawdę zostali zaproszeni. Pisaliśmy o tym TUTAJ. W grudniu powitali na świecie pierwsze dziecko. Od ponad pół roku są rodzicami Laury, która szybko stała się ich oczkiem w głowie.

Karol Strasburger uratował życie córki

Prowadzący program "Familiada" został ojcem w wieku 72 lat, jednak uważa, że to był doskonały dla niego moment. Przede wszystkim spotkał idealną kobietę oraz ułożył swoje życie tak, by zapewnić dziecku wszystko, czego potrzebuje. Oboje poświęcili się opiece nad Laurą, są w stanie dla niej zrezygnować z wielu aktywności, jakim oddawali się przed jej pojawieniem się na świecie. Jednak ich sielanka w pewnym momencie została zagrożona. Dziewczynka połknęła listek tui, co mogło skończyć się tragicznie. Na szczęście byli przy niej rodzice, którzy błyskawicznie zareagowali i podjęli odpowiednie kroki:

Laura zaczęła się dusić. Na szczęście był przy mnie Karol. (...) Takie ekstremalne sytuacje są wpisane w rodzicielstwo - wspomina Weremczuk w rozmowie z "Na Żywo".
Zobacz wideo Nie tylko Strasburger i Weremczuk pobrali się w tajemnicy

Co należy robić w takiej sytuacji? Przede wszystkim zachować spokój oraz najlepiej zadzwonić na pogotowie. Następnie należy sprawdzić, czy ciało obce jest widoczne i czy da się je samodzielnie wyciągnąć za pomocą małego palca. Jeśli od początku widzimy, że sytuacja jest poważna, a przedmiot utkwił głębiej i dziecko przestaje oddychać, należy postępować według określonych zasad. Zobacz: Dziecko się krztusi, topi, albo mdleje, a rodzice nie wiedzą, co robić. Szybki kurs pierwszej pomocy

Strasburger najwidoczniej znał te zasady, a jego żona nie ukrywa swojego podziwu dla męża.

Karol Strasburger i Małgorzata Weremczuk 

Karol Strasburger i Małgorzata Weremczuk znają się od kilkunastu lat. W 2006 roku bawili się na weselu wspólnych znajomych. Kobieta współpracowała wtedy z Maciejem Kuroniem. Zbliżyli się do siebie po śmierci małżonki Strasburgera w 2013 roku. Przez lata byli jedynie przyjaciółmi. Weremczuk żyła w nieszczęśliwym małżeństwie. W 2017 roku zdecydowała się na rozwód i wtedy to Karol Strasburger okazał jej wsparcie. Te trudne chwile bardzo ich do siebie zbliżyły.

Więcej o: