Cristiano Ronaldo zmaga się z przewlekłą chorobą. Na to schorzenie nie ma leku. Ból pojawia się podczas biegu

Cristiano Ronaldo nawet w czasie wolnym jest aktywny fizycznie, ale pewne ruchy mogą sprawiać mu ból. Po sześciu latach wyszło na jaw, że piłkarz zmaga się z przewlekłą chorobą.

Cristiano Ronaldo pierwsze kroki na profesjonalnym boisku piłkarskim stawiał mając 8 lat. Kilka lat później rozpoczął karierę w świecie futbolu. Dzisiaj 35-latek odczuwa skutki uprawiania sportu, pojawiają się kontuzje. Okazuje się, że zawodnik Juventusu Turyn zmaga się z nieuleczalną dolegliwością, która doskwiera mu w biegu. 

Zobacz wideo Cristiano Ronaldo i urocze wideo z jego córeczką

Cristiano Ronaldo zmaga się z przewlekłą chorobą

Według portalu Sport Bible piłkarz od sześciu lat zmaga się z poważną kontuzją kolan. Cristiano ma tendinopatię kolan czyli tzw. kolano skoczka, które objawia się bólem podczas skakania, biegu i wywołuje uczucie sztywnienia kolan. Takie schorzenie bardzo często występuje u sportowców, którzy tygodniami albo miesiącami narażają swoje kończyny na mikro przeciążenia i mikro urazy. Według La Liga Frauds z czasem choroba się pogłębia i nie ma na nią leku. 

U Ronaldo ból objawia się podczas biegu, ale żeby go zmniejszyć, sportowiec przez pewien czas spędzał po sześć godzin dziennie na rehabilitacji. Jeśli zawodnik chciałby pozbyć się bólu, musiałby zaniechać obciążania kolan przez osiem miesięcy. 

W przypadku Cristiano Ronaldo byłoby to niezwykle trudne. Gracz nawet w czasie przymusowej izolacji trenował. W mediach społecznościowych dzielił się nagraniami ze swoich treningów. Zawodnik Juventusu dzieli pasję do sportu ze swoją ukochaną. Georgina Rodriguez, chciała nagrać, jak ćwiczy, jednak całe show skradła córka pary.

ZOBACZ TEŻ: Cristiano Ronaldo i Georgina Rodriguez zaręczeni? Na palcu modelki pojawił się ogromny brylant