Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo to jeden z najpopularniejszych piłkarzy na całym świecie. Portugalczyk jest kapitanem zespołu Real Madryt. To najdroższy piłkarz na świecie, wielokrotny laureat licznych plebiscytów oraz człowiek, na którego cześć zbudowano muzeum.


Imię i nazwisko: Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro
Data urodzenia: 5 lutego 1985
Miejsce urodzenia: Funchal, Portugalia
Klub piłkarski: Real Madryt
Facebook: facebook.com/Cristiano
Instagram: instagram.com/cristiano/

Cristiano Ronaldo – początki kariery


Cristiano Ronaldo swoją przygodę z piłką rozpoczął w wieku 8 lat, w klubie CF ANDORINHA, w którym sprzątał jego ojciec. Piłkarz od razu przyciągnął uwagę bardziej prestiżowych klubów, szybko zainteresowały się nim dwa największe kluby na Maderze. W 1995 roku trafił do klubu CD Nacional, a następnie do klubu Sporting CD, w którym grał do 2002 roku. W tymże roku, po pomyślnych dla klubu mistrzostwach Europy, Cristiano Ronaldo trafił do Manchesteru United. Od tej pory kariera piłkarska nabrała ogromnego rozpędu i w 2007 roku Cristiano został ogłoszony mistrzem Anglii.

Cristiano Ronaldo – rozkwit kariery

W 2008 roku, po tym jak Cristiano Ronaldo wraz ze swą drużyną zdobył puchar Europy, został wybrany najlepszym graczem Ligii Mistrzów. W tym samym roku piłkarz został ogłoszony laureatem plebiscytu Złotej Piłki. W 2009 roku Real Madryt wykupił Cristiano za ponad 93 mln euro od brytyjskiej drużyny. Była to rekordowa transakcja, ponieważ nigdy wcześniej w historii footballu nie zapłacono tyle za piłkarza oraz nigdy wcześniej na prezentacji nowego zawodnika nie pojawiło się tak dużo osób (80 tys.) Cristiano został laureatem wielu nagród m.in. wielokrotnie najlepszego zawodnika roku Ligii Mistrzów, FIFA, UEFA czy Primera Division, najlepszego strzelca w wielu plebiscytach. Zawodnik pobił też wiele rekordów: zyskał miano najskuteczniejszego zawodnika Realu Madryt, Ligii Mistrzów czy Reprezentacji Portugalii. W 2013 roku w jego rodzinnym mieście otwarte zostało muzeum poświęcone piłkarzowi.

cristiano ronaldo

Więcej o:

cristiano ronaldo

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.