Krzysztof Rutkowski zdradził, na kogo zagłosuje w II turze wyborów. Ciekawie uzasadnił swój wybór

Krzysztof Rutkowski zapowiedział, że weźmie udział w wyborach prezydenckich. Detektyw ujawnił, kto może liczyć na jego głos i uzasadnił swoją decyzję. Przekonuje Was jego tłumaczenie?

Już 12 lipca Polacy wybiorą głowę państwa na najbliższe pięć lat. Wiele gwiazd opowiada się po stronie obecnego prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Przypomnijmy, że kandydatowi Koalicji Obywatelskiej kibicują m.in. Aleksandra i Michał Żebrowscy. Najbardziej znany polski detektyw, Krzysztof Rutkowski, zapowiedział jednak, że swój głos odda na kandydata Prawa i Sprawiedliwości, Andrzeja Dudę. Czym tłumaczy swoją decyzję?

Zobacz wideo

Polecamy: Małgorzata Trzaskowska zapowiada, że nie będzie milczącą pierwszą damą. "Będę głosem kobiet".

Krzysztof Rutkowski wyjawił, dlaczego zagłosuje na Andrzeja Dudę

W Polsce trwa kampania prezydencka, a swoje poparcie dla poszczególnych kandydatów zapowiadają osoby ze świata show-biznesu, sztuki i polityki. O opinię w tej sprawie "Super Express" postanowił zapytać posła na Sejm IV kadencji, detektywa Krzysztofa Rutkowskiego. Oto, co powiedział:

Zagłosuję na Andrzeja Dudę. Dlaczego? Ze względu na zmienność poglądów kandydata KO. Uważam, że Rafał Trzaskowski nie jest jeszcze gotowy na objęcie urzędu prezydenta. Jeśli by nim został, to mielibyśmy jeszcze silniejszą odsłonę wojny polsko-polskiej i jeszcze większe podziały w społeczeństwie. Bardzo iskrzyłoby także między Pałacem Prezydenckim a rządem - wyjawił Krzysztof Rutkowski w rozmowie z "Super Expressem".

Przypomnijmy, że wiele postaci z mediów, a nawet ubiegający się o urząd prezydenta w pierwszej turze wyborów Szymon Hołownia, uważa, iż to Andrzej Duda pogłębi podziały w społeczeństwie. 

Zobacz także: Andrzej Duda dotąd nie mówił o relacjach z córką. Teraz wyznaje: Mamy różnice w wielu sprawach.