Odważne wyznanie Doroty Szelągowskiej: "Chodziłam do moich nauczycieli i mówiłam, że ojczym mnie bije"

Dorota Szelągowska opowiedziała o swoim trudnym dzieciństwie. Wraz z mamą wyznała, że były bite, zaś sprawcą był ojczym projektantki.

Dorota Szelągowska to lubiana prezenterka i gospodyni programów związanych z aranżacją wnętrz. Prywatnie jest córką pisarki Katarzyny Grocholi i szczęśliwą matką dwojga dzieci: dorosłego już Antoniego oraz dwuletniej Wandy. Po raz kolejny opowiedziała o tym, że ma za sobą traumatyczne dzieciństwo.

Dorota Szelągowska opowiedziała nam o macierzyństwie.

Zobacz wideo

Dorota Szelągowska była ofiarą przemocy domowej

Przypomnijmy, że ostatnio o swoim trudnym dzieciństwie i problemach z samoakceptacją opowiedziała "Wysokim Obcasom" Joanna Brodzik. Teraz do gwiazd, które głośno mówią o swoich niełatwych doświadczeniach, postanowiła dołączyć Dorota Szelągowska. Dziennikarka zaangażowała się więc w akcję "Stop przemocy wobec kobiet". Wraz z mamą w programie "Kulisy sławy"  opowiedziała o swojej bolesnej przeszłości. Jak się okazuje, zarówno Katarzyna Grochola, jak i jej córka, były ofiarami przemocy domowej.

Myśmy żyły w związku przemocowym, z moim mężem, (...) potem się dowiedziałyśmy jeszcze dużo gorszych rzeczy o nim - zaczęła Katarzyna Grochola.
Jak chodziłam do moich nauczycieli i mówiłam, że ojczym mnie bije, to było "Dorotko przesadzasz". W Polsce jest na to przyzwolenie, bo w Polsce jest odróżnienie klapsa od bicia - powiedziała Szelągowska.

Szelągowska wyznała, że w przeszłości zdarzyło jej się dać klapsa synowi. Teraz jest jednak bardziej świadoma i na młodszą córkę nigdy nie podniosła ręki. O tym, jak ważne jest prawidłowe zachowanie względem dzieci opowiedziała Grochola:

My uczymy dzieci tych zachowań. Za chwilę zaowocują one tym, że będą bite żony, dręczeni mężowie, pozbawieni godności i honoru (...). Nie będę się na to godzić - powiedziała pisarka.

We wcześniejszej rozmowie z Mateuszem Hładkim dla TVN prezenterka wyznała natomiast, że jej ojczym był pedofilem:

Miałam ojczyma, który był pedofilem. Szczęśliwie, byłam dla niego za stara. Trudno jest wyznawać rzeczy niewygodne, natomiast jeżeli ty swoim wyznaniem jesteś w stanie uratować jakąś część ludzi, warto. Ludzie, którzy są na dnie, szukają jakiejkolwiek deski ratunku. Czasami tą deską ratunku może być to, że ta miła, uśmiechnięta pani z telewizji, też się borykała z różnymi rzeczami - powiedziała prezenterka.

Cieszymy się, że ofiary przemocy mają odwagę mówić o krzywdach, które je spotkały. Dzięki temu pewne tematy przestaną być tabu oraz powodem do wstydu.

JP

Więcej o:
Komentarze (16)
Dorota Szelągowska w odważnym wyznaniu: "Chodziłam do moich nauczycieli i mówiłam, że ojczym mnie bije"
Zaloguj się
 • tkslazek

  0

  To normalne, że menele się walą po ryjach, więc zbierała stara i młoda.
  I dość oczywistym jest, że nikt w obyczaje meneli się nie wtrąca, bo menele walą po ryjach, a po co to komu, tym bardziej że idzie o meneli

 • Monika G

  0

  Na 11 komentarzy tylko 1 rozsądny w miarę. Ludzie, co z wami się dzieje?! Musicie tak wylewać z siebie jad i nienawiść? Naprawdę myślicie, że ktoś świadomie wybiera męża agresora? Że pedofile zdarzają się tylko a plebaniach? Opamiętajcie się.

 • alben albus

  Oceniono 2 razy -2

  Za chwilę może zablyszczeć wszem i wobec dla lansu jak Hanks x żoną, że ma koronawirusa. Zaczyna się modą "koronawirusowa". Prywatne życie to jej sprawa ot lamus na potrzeby programu...

 • kupidon

  Oceniono 11 razy -3

  gratuluję pani Grocholi wyboru drugiego męża. chęć wyjścia za mąż przesłoniła rozsądek? to, że sama brała cięgi, to jej wybór - może skłonności sado-maso - ale narażać córkę? nie do wybaczenia nigdy

 • szmulkacenbogen

  Oceniono 6 razy -4

  Ojczym był pedofilem ale była dla niego za stara. To skąd wie o jego pedofilii, powiedział jej?

 • jaruskiagent

  Oceniono 8 razy -4

  Dostawała czasem w skórę i wyrosła na ludzi. Wszyscy celebryci przypominają sobie ostatnio "traumy" z dzieciństwa.

 • robert_z_plant

  Oceniono 5 razy -5

  dziś każda szanująca się kobieta musi mieć ojca/ wujka pedofila

 • Grażyna Ewa Rychter

  Oceniono 7 razy -5

  Pani Dorota na siłę się lansuje tylko czekać jak ogłosi ze w przeszłości była zgwałcona.A to co wyrabia na wizji w swoim programie to nie remont mieszkania ale permanentny lans swojej osoby

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX