Antek Królikowski opublikował nekrolog Pawła Królikowskiego. Rodzina prosi, żeby nie kupować kwiatów na jego pogrzeb

W czwartek 5 marca odbędzie się pogrzeb Pawła Królikowskiego. Jego syn Antoni udostępnił na InstaStories nekrolog.

27 lutego w godzinach porannych zmarł Paweł Królikowski. Aktor od kilku lat zmagał się z chorobą neurologiczną, a kilka ostatnich tygodni przed śmiercią spędził w szpitalu. Przed świętami Bożego Narodzenia przeszedł operację, jednak po zabiegu pojawiły się powikłania i wdała się infekcja. Do samego końca byli przy nim bliscy, w tym jego rodzice.

Katarzyna Skrzynecka wspierała Pawła Królikowskiego w walce z chorobą:

Zobacz wideo

Pogrzeb Pawła Królikowskiego 

Wiadomość o śmierci aktora wstrząsnęła jego fanami oraz przyjaciółmi z branży. Żegnali go na swoich profilach w mediach społecznościowych, każdy dodał kilka słów od siebie. Także jego najbliżsi, czyli żona Małgorzata Ostrowska-Królikowska oraz synowie Antoni i Jan opublikowali posty, w których wyrazili swój smutek. Już wiadomo, że pogrzeb Pawła Królikowskiego odbędzie się w czwartek. Potwierdził to teraz Antoni, który opublikował nekrolog:

Dnia 27 lutego 2020 odszedł Nasz ukochany Mąż, Tata, Syn, Brat, Dziadek i Wujek. Pożegnamy Go 5 marca (czwartek) 2020 na Powązkach Wojskowych. Msza święta odbędzie się o godz. 11:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa w Warszawie Krakowskie Przedmieście 52/54. Pogrążona w smutku Rodzina - brzmi treść.

O 13:00 rozpoczną się uroczystości na Cmentarzu Wojskowym w Warszawie przy ulicy Powązkowskiej. Msza żałobna będzie miała charakter państwowy. Bliscy aktora poprosili osoby, które zjawią się na pogrzebie, by nie kupowały kwiatów, a pieniądze przeznaczyły na pomoc Kamilowi. Datki można wpłacać na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba".

Kamil, który został wspomniany w nekrologu, od lat walczy z glejakiem.

Kamil z nowotworami walczy już 12 lat. W wieku 20 lat usłyszał najbardziej niewyobrażalną i druzgocącą rzecz: "ma pan kilkadziesiąt polipów w jelicie grubym; to nowotwór złośliwy". Zamiast nawiązywać nowe przyjaźnie na studiach, spędził kolejny rok w szpitalu i przykuty do łóżka, w domu. (...) Jedynie błyskawiczne działanie uratuje Kamila od śmierci! Glejak rośnie każdego dnia" - czytamy na jego stronie. 

Więcej o leczeniu Kamila przeczytacie TUTAJ

Antoni Królikowski opublikował nekrolog Pawła KrólikowskiegoAntoni Królikowski opublikował nekrolog Pawła Królikowskiego Screen z Instagram.com/ antek.krolikowski

W rodzinnym mieście Pawła Królikowskiego, w Zduńskiej Woli, można wpisać się do księgi kondolencyjnej, która została wyłożona w miejskim Ratuszu. W dniu pogrzebu zostanie przekazana rodzinie.

AW

Więcej o: