Kirk Douglas nie zostawił rodzinie ani grosza. Ogromny majątek przekazał na organizacje charytatywne

Kirk Douglas przez całe swoje życie zgromadził ogromną fortunę. Jednak jak się okazuje, ogromny majątek przekazał na cele charytatywne. Jego rodzina nie została ujęta w testamencie.

5 lutego 2020 roku zmarł Kirk Douglas. Legendarny aktor miał 103 lata. Wiadomość o śmierci ojca przekazał na Instagramie Michael Douglas, który dodał poruszający wpis. Napisał w nim, że "dla świata był legendą (...), ale dla niego i dla jego braci Joela i Petera był po prostu Tatą". Zwrócił się też do zmarłego ojca i zapewnił, że "kocha go bardzo i jest bardzo dumny z bycia jego synem". 

Zobacz wideo

Kirk Douglas przekazał fortunę na cele charytatywne

Aktor przez całe swoje życie zarobił fortunę. Zagrał w takich produkcjach jak np. "Ostatni zachód słońca" (1961), "Układ" (1969) czy "Był sobie łajdak" (1970). Na jego koncie pojawiały się więc spore pieniądze. Pod koniec życia jego majątek wynosił ponad 61 mln dolarów (czyli około 241 mln złotych). Już wiadomo, co się z nimi stanie. Jak donoszą zagraniczne media, w tym portal Independent, aktor całą kwotę przekazał na cele charytatywne. Tym samym jego rodzina nie dostanie ani grosza.

Wiemy też, do jakich placówek trafią pieniądze. Część zostanie przekazana m.in. na St. Lawrence University. Z tych środków zostaną ufundowane stypendia dla osób z ułomnościami i należących do mniejszości. Na liście znalazły się także Świątynia Synaju w Westwood, którą odwiedzał Kirk Douglas i szpital dziecięcy w Los Angeles. Spora suma trafi także do Kirk Douglas Theatre w Culver City, które to miejsce zostanie odrestaurowane. Pozostałe na koncie środki rozdysponuje Fundacja Douglas, którą założył wraz z żoną Anne w 1964 roku. Jej celem jest "pomaganie tym, którzy sami nie są w stanie sobie pomóc".

Ci, co znali Kirka, raczej nie są zaskoczeni jego decyzją. Aktor przez całe życie angażował się w pomoc innym ludziom.

AW

Więcej o:
Komentarze (117)
Kirk Douglas nie zostawił rodzinie ani grosza. Ogromny majątek przekazał na organizacje charytatywne
Zaloguj się
 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 28 razy 26

  A ja całe życie myślałem, że "Spartakus" to jest film, który należało by wymienić w jego biografii pisząc "zagrał między innymi..."

 • siwywaldi

  Oceniono 32 razy 20

  No to Ojciec Tadeusz od rozdających auta bezdomnych, będzie niepocieszony.... he, he... :-)

 • racionalist

  Oceniono 18 razy 18

  Michael Douglas jest akurat jednym z niewielu chlubnych przypadkow kariery, ktora wyszla z cienia ojca i sam dorobil sie niezlej fortuny, wiec nie powinien byc zly.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 24 razy 18

  Na Świątynię Opatrzności Bożej w Wilanowie też nie dał ani centa, a ta potrzeby ma.
  NIK już w 2012 roku zwróciła uwagę, że rozporządzenie ministra kultury o zasadach udzielania dotacji „nie przewiduje dofinansowania zadań realizowanych przez kościelne osoby prawne”.
  Między innymi w związku z tym oświadczeniem, na początku roku 2014 toczyło się śledztwo w sprawie wielomilionowej dotacji pochodzącej z budżetu państwa na budowę i wyposażenie Świątyni Opatrzności Bożej.

 • tonz2

  Oceniono 8 razy 8

  Rodzina da sobie radę. Bardzo dobry aktor i człowiek o wielkim sercu

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 7 razy 7

  Michael dostał od ojca więcej niż warte są te własne 300 milionów. Odziedziczył sławę. A na to nie ma ceny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX