Michael Douglas

Michael Douglas

Michael Douglas to amerykański aktor filmowy i teatralny. Jest synem znanego aktora, Kikra Douglasa. Michael zaliczany jest do grona najbardziej uznanych aktorów Hollywood. Spełnia się także jako producent filmowy.Pełne imię i nazwisko: Michael Kirk Douglas
Data urodzenia: 25 września 1944r.
Miejsce urodzenia: New Brunswick, USA
Zawód: aktor, producent
Rodzina: żona Cathrine Zeta-Jones, syn Cameron, syn Dylan, córka Carys
Facebook: facebook.com/MichaelDouglasOfficial

Michael Douglas - początki kariery

Michael Douglas na świat przyszedł w Stanach Zjednoczonych w 1944 roku. Jest synem znanego aktora Kirka Douglasa. Od dziecka Michael miał styczność ze światem filmu, często towarzyszył ojcu na planie. W 1962 roku rozpoczął pracę jako asystent reżysera przy filmie "Ostatni kowboj", w którym jego ojciec grał główną rolę. Przed obiektywem kamery zadebiutował cztery lata później. Zagrał epizodyczną rolę w filmie "Cień olbrzyma". Zaledwie trzy lata później, w 1969 roku, przyszedł pierwszy wielki sukces Douglasa - za rolę w filmie "Cześć bohaterze" aktor został nominowany do Złotego Globu. Po raz kolejny do tej nagrody Michael został nominowany za rolę detektywa Kellera w serialu "Ulice San Francisco", która przyniosła mu rozgłos.

Michael Douglas - rozwój kariery

W 1976 roku Douglas odebrał Oscara, jako producent filmu "Lot nad kukułczym gniazdem". Druga złota statuetka powędrowała do jego rąk za rolę w filmie "Wall Street". W następnych latach Michael Douglas zagrał w wielu kasowych produkcjach: "Nagi instynkt" (1992), "Prezydent - Miłość w Białym Domu" (1995), "Gra" (1997), "Morderstwo doskonałe" (1998), "Ponad wszelką wątpliwość" (2009), "Wall Street: Pieniądz nie śpi" (2010)

Michael Douglas - życie prywatne

Michael Douglas związany jest z aktorką Catherine Zeta-Jones. Są małżeństwem od 2000 roku, mają dwoje dzieci. Z poprzedniego małżeństwa Douglas ma syna.
W 2010 roku u aktora wykryto raka języka. Michael na początku utrzymywał, że choruje na raka krtani.

Zobacz także:

Catherine Zeta-Jones - Cameron Douglas - Renée Zellweger

michael douglas

Więcej o:

michael douglas

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.