Anne Douglas nie żyje. Żona Kirka Douglasa miała 102 lata

Anne Douglas, żona Kirka i macocha Michaela Douglasa, zmarła 29 kwietnia w swoim domu w Beverly Hills.

Nie żyje Anne Douglas. Macocha Michaela Douglasa zmarła w wieku 102 lat w swoim domu w Beverly Hills, rok po odejściu swojego męża Kirka Douglasa. Jeszcze kilka dni przed śmiercią obchodziła swoje urodziny.

Zobacz wideo Najwięksi aktorzy Złotej Ery Hollywood

Agnieszka Sienkiewicz, Monika MrozowskaAgnieszka Sienkiewicz nie pokazuje twarzy dzieci. Koleżanka nie uszanowała jej decyzji

Anne Douglas nie żyje

Anne Buydens-Douglas była producentką filmową i wdową po legendarnym aktorze Kirku Douglasie. Kobieta często udzielała się charytatywnie, założyła także centrum badań nad nowotworami kobiet. Była macochą dla Michaela Douglasa - syna Kirka z jego małżeństwa z Dianą Dill.

Michael w oświadczeniu dla "People" wypowiedział się na temat Anny i pożegnał ją w pięknych słowach. Jak zauważył, miała dar aby zauważać i wydobywać z człowieka to, co jest w nim najlepsze. Aktor przyznał, że gdyby nie oddanie i wsparcie ze strony Anne, jego ojciec nie zaszedłby aż tak daleko ze swoją karierą w świecie filmu.

Anne była kimś więcej niż tylko macochą, nigdy też nie była tą "złą". Umiała wydobywać to co było w nas najlepsze, w szczególności w naszym ojcu. Mój tata nigdy nie zaszedł by tak daleko, gdyby nie wsparcie ze strony Anne. Catherine Zeta-Jones, ja oraz dzieciaki uwielbialiśmy ją. Na zawsze będzie w naszych sercach.

Ostatnie zdjęcie seniorki pojawiło się właśnie w dzień jej urodzin na Instagramie Michaela Douglasa:

 

Agnieszka Woźniak-StarakAgnieszka Woźniak-Starak bez makijażu. Sprawa ważna - walczy o prawa zwierząt

Anne urodziła się w niemieckim Hanowerze. Kiedy na początku lat 50. związała się z branżą filmową, na planie kręcenia filmu "Ich wielka miłość" poznała Kirka Douglasa. Zakochani pobrali się w 1954 roku, a owocem ich miłości jest dwójka synów - Peter i zmarły 2004 roku Eric. Małżeństwo było ze sobą aż do momentu, w którym rozdzieliła ich śmierć aktora w 2020 roku. Anne 23 kwietnia skończyła 102 lata.