Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence

Jennifer Lawrence to amerykańska aktorka młodego pokolejnia. Obecnie należy do grona największych gwiazd show biznesu. Pomimo młodego wieku grała w najbardziej kasowych produkcjach Hollywood. Zdobyła Oskara za główną rolę kobiecą w filmie "Poradnik pozytywego myślenia".

Data urodzenia: 15 sierpnia 1990 r.
Miejsce urodzenia: Louisville (USA)
Wzrost: 175 cm

Jennifer Lawrence: początki kariery 2004 - 2010


W wieku czternastu lat Jennifer nakłoniła swoich rodziców, Garry'ego i Karen Lawrance, by ci wsparli jej marzenia o aktorstwie i znaleźli jej agenta, który odpowiednio pokieruje jej karierą. Pojawiła się na przesłuchaniach do agencji aktorskiej w Nowym Jorku nie mając uprzedniego przygotowania ani doświadczenia, jednak mimo to zdobyła bardzo wysokie noty.
Jej debiutem był film "Granice miłości" w reżyserii Guillermo Arriagi, gdzie zagrała obok Kim Basinger oraz Charlize Theron. Za rolę Mariany otrzymała na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji nagrodę dla najbardziej obiecującej młodej aktorki (2008). Następną znaczącą rolą była ta w serialu "Terapia domowa", za którą otrzymała Nagrodę Młodych Artystów.

Jennifer Lawrence: rozkwit kariery i sukces

W 2010 roku niespełna dwudziestoletnia Jennifer Lawrance wystąpiła w filmie "Do szpiku kości" w reżyserii Debry Granik. Film otrzymał wówczas Nagrodę Główną Festiwalu Filmowego w Sundance, a sama Jennifer zachwyciła krytyków filmowych. Od tego czasu jej życie stało się prawdziwym pasmem sukcesów. Została nominowana do Złotych Globów, Satelity i innych prestiżowych nagród. Rok później, w 2011 dostała nominację do Oscara. W tym samym roku miłośnicy kina mogli podziwiać ją w "X-Men: Pierwsza klasa", "Podwójne życie" oraz "Do szaleństwa". W 2012 roku na ekrany kin "Igrzyska Śmierci" na podstawie bestselleru Suzanne Collins. Obraz ten sprawił, że stała się jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawanych aktorek na świecie.
Bez wątpienia przełomem w karierze Lawrence był dramat "Poradnik pozytywnego myślenia" w reżyserii Davida O. Russela, gdzie zagrała Tiffany Maxwell. Za tę kreację aktorską otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Jak łatwo się domyślić, od tej pory młoda aktorka stała się nie tylko słynną, ale i bardzo dobrze opłacaną aktorką.
Jennifer Lawrence zagrała między innymi w pozostałych dwóch częściach trylogii "Igrzysk Śmierci": "Igrzyska śmierci. W pierścieniu ognia." oraz zrealizowanej w dwóch częściach ostatniej części "Igrzyska śmierci. Kosogłos.". Oprócz tego mogliśmy ją podziwiać w "American Hustle" (2013), "X-Men: Przeszłość, która nadejdzie" (2014), "Joy" (2015).

Jennifer Lopez - Liam Hemsworth - Bradley Cooper

jennifer lawrence

Więcej o:

jennifer lawrence

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.