Daniel Olbrychski na pogrzebie Jerzego Gruzy. Wyglądał jak Andrzej Kmicic z "Potopu"

Daniel Olbrychski przybył na ostatnie pożegnanie swojego przyjaciela, Jerzego Gruzy. Aktor przebrał się za głównego bohatera "Potopu", Andrzeja Kmicica.

21 lutego w kościele na Placu Teatralnym w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe Jerzego Gruzy, który zmarł w nocy z 15 na 16 lutego. Pożegnać reżysera przyszły tłumy. Oprócz fanów pojawili się znani przyjaciele, m.in.: Grażyna Torbicka, Monika Olejnik, Anna Seniuk, Emilia Krakowska i Daniel Olbrychski. Ten ostatni zwracał na siebie szczególną uwagę. Wyglądał jak główny bohater "Potopu", w którego wcielił się w 1974 roku.

Zobacz wideo Kora o chorobie, show-biznesie i... Polsce:

Daniel Olbrychski na pogrzebie Jerzego Gruzy

Przyjaciela przyjechał pożegnać Daniel Olbrychski. Zgromadzeni przed kościołem św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła w Warszawie fotoreporterzy, zrobili mu zdjęcia u boku żony, Krystyny. Aktor ubrany był na czarno i postawił na charakterystyczne nakrycie głowy. Do złudzenia przypominał fikcyjną postać Andrzeja Kmicica, w którego wcielił się w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza, "Potop". 

Jerzy Gruza - wybitny reżyser

Przypomnijmy, Jerzy Gruza był niezwykle cenionym scenarzystą i reżyserem, który na zawsze zapisze się w historii polskiego kina. Ukończył Wydział Reżyserii PWSF w Łodzi. Na początku swojej kariery współpracował z TVP i wyreżyserował wiele spektakli Teatru Telewizji. Szerokiej publiczności znany głównie dzięki serialom "Wojna domowa", "Czterdziestolatek" oraz "Pierścień i róża" oraz filmów fabularnych: "Motylem jestem, czyli romans 40-latka", a także "Przeprowadzka". Jerzy Gruza był również dyrektorem Teatru Muzycznego w Gdyni, a podczas 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych został uhonorowany "Platynowymi Lwami" za całokształt twórczości. Miał 87 lat.

CW

Więcej o:
Komentarze (68)
Daniel Olbrychski na pogrzebie Jerzego Gruzy. Wyglądał jak Andrzej Kmicic z "Potopu"
Zaloguj się
 • videloca

  Oceniono 17 razy 11

  Daniel Olbrychski zawsze miał fantazję!

 • czarnyminio

  Oceniono 11 razy 9

  Wspaniali artyści świetni ludzie , naturalni , bez nadęcia. I Ś.P Gruza i Olbrychski to epoka w polskiej kulturze.

 • cezar85

  Oceniono 12 razy 6

  miły gest

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 4 razy 4

  Był pogrzeb, zmarł człowiek kultury i...dowiedziałem się, że aktor ubrany był na czarno i postawił na charakterystyczne nakrycie głowy. A pani prezydent odwiedza rodzinę królewską w Tokio i ma beżową torebkę...

 • yv71

  Oceniono 3 razy 1

  pewnie mieli taki kod z Gruzą.

 • beton44

  Oceniono 2 razy 0

  Może nie tyle jak Kmicic - co jak menel po wizycie w jakimś ośrodku pomocy i fasunku czystej odzieży...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX