Jerzy Gruza nie żyje. Reżyser kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej" zmarł w sobotę w nocy

Jerzy Gruza, twórca takich kultowych seriali jak "Wojna domowa" czy "Czterdziestolatek", zmarł w sobotę w nocy. Reżyser miał 87 lat.

Jego seriale znali i uwielbiali wszyscy. "Wojna domowa" i "Czterdziestolatek" to produkcje kultowe, które doczekały się grona wielbicieli. Niedziela dzień będzie dla fanów Jerzego Gruzy niezwykle smutna. Ceniony reżyser nie żyje.

Zobacz wideo

Jerzy Gruza nie żyje

Jerzy Gruza zmarł w nocy z 15 na 16 lutego w wieku 87 lat, a przyczyny jego śmierci nie są jeszcze oficjalnie znane. Tę niezwykle smutną informację potwierdziło Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Dziś w nocy zmarł Jerzy Gruza… miał 87 lat. Reżyser i scenarzysta filmowy, telewizyjny i teatralny, aktor. Wieloletni członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich mocno zaangażowany w sprawy środowiska filmowego - czytamy na Facebooku Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Przypomnijmy, że Jerzy Gruza był niezwykle cenionym scenarzystą i reżyserem, który na zawsze zapisze się w historii polskiego kina. Ukończył Wydział Reżyserii PWSF w Łodzi. Na początku swojej kariery współpracował z TVP i wyreżyserował wiele spektakli Teatru Telewizji. Szerokiej publiczności znany głównie dzięki serialom "Wojna domowa", "Czterdziestolatek" oraz  "Pierścień i róża" oraz filmów fabularnych: "Motylem jestem, czyli romans 40-latka" a także "Przeprowadzka". Jerzy Gruza był również dyrektorem Teatru Muzycznego w Gdyni, a podczas 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych został uhonorowany "Platynowymi Lwami" za całokształt twórczości.

Śmierć Jerzego Gruzy to niepowetowana strata dla polskiej kinematografii. Rodzinie i przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje.

JP

Więcej o:
Komentarze (6)
Jerzy Gruza nie żyje. Reżyser kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej" zmarł w sobotę w nocy
Zaloguj się
 • zdzirson

  Oceniono 12 razy 10

  I poważnie, przez X dni na głównej zamieszczaliście pierdylion czerwonych nagłówków o szmirze Lipińskiej, a o śmierci Gruzy piszecie drobnym makiem na samym dole strony? Dno, dno i jeszcze raz dno.

 • hana_gd

  Oceniono 9 razy 7

  Biedny Gruza - wylądował po śmierci na samym dole - w Plotku. Smutne. Takich mamy asów dziennikarstwa.

 • 1234qwerty

  Oceniono 7 razy 5

  Oj wstyd redachtory z Gó...anej, wstyd.

 • trans.sib

  Oceniono 2 razy 2

  366 dni w dziale 'Kultura', a informacja o śmierci ikony polskiej kultury popularnej ostatnich 50 lat na plotku...

 • klm747

  Oceniono 1 raz 1

  Gruza nie był z waszych, dlatego informacja o śmierci w Plotku?

 • romikus

  Oceniono 3 razy 1

  Reżyser kultowego serialu " Tygrysy Europy". Był serial komediowy ukazujący ówczesną rzeczywistość.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX