Jerzy Gruza nie żyje. Reżyser kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej" zmarł w sobotę w nocy

Jerzy Gruza, twórca takich kultowych seriali jak "Wojna domowa" czy "Czterdziestolatek", zmarł w sobotę w nocy. Reżyser miał 87 lat.

Jego seriale znali i uwielbiali wszyscy. "Wojna domowa" i "Czterdziestolatek" to produkcje kultowe, które doczekały się grona wielbicieli. Niedziela dzień będzie dla fanów Jerzego Gruzy niezwykle smutna. Ceniony reżyser nie żyje.

Zobacz wideo

Jerzy Gruza nie żyje

Jerzy Gruza zmarł w nocy z 15 na 16 lutego w wieku 87 lat, a przyczyny jego śmierci nie są jeszcze oficjalnie znane. Tę niezwykle smutną informację potwierdziło Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Dziś w nocy zmarł Jerzy Gruza… miał 87 lat. Reżyser i scenarzysta filmowy, telewizyjny i teatralny, aktor. Wieloletni członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich mocno zaangażowany w sprawy środowiska filmowego - czytamy na Facebooku Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Przypomnijmy, że Jerzy Gruza był niezwykle cenionym scenarzystą i reżyserem, który na zawsze zapisze się w historii polskiego kina. Ukończył Wydział Reżyserii PWSF w Łodzi. Na początku swojej kariery współpracował z TVP i wyreżyserował wiele spektakli Teatru Telewizji. Szerokiej publiczności znany głównie dzięki serialom "Wojna domowa", "Czterdziestolatek" oraz  "Pierścień i róża" oraz filmów fabularnych: "Motylem jestem, czyli romans 40-latka" a także "Przeprowadzka". Jerzy Gruza był również dyrektorem Teatru Muzycznego w Gdyni, a podczas 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych został uhonorowany "Platynowymi Lwami" za całokształt twórczości.

Śmierć Jerzego Gruzy to niepowetowana strata dla polskiej kinematografii. Rodzinie i przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje.

JP