Kellye Nakahara Wallett, pielęgniarka z serialu "M*A*S*H", nie żyje. Znamy przyczynę śmierci aktorki

Kellye Nakahara Wallett, znana z roli w kultowym serialu "M*A*S*H", zmarła w niedzielę w swoim domu w Kalifornii. Miała 72 lata.

Kellye Nakahara Wallett, najbardziej znana z roli w serialu "M*A*S*H", zmarła w niedzielę, 16 lutego, w swoim domu w Pasadenie. Aktorka odeszła krótko po tym, jak zdiagnozowano u niej chorobę nowotworową. Miała 72 lata.

Niewyjaśnione śmierci gwiazdy. Obejrzyjcie nasze wideo.

Zobacz wideo

Kellye Nakahara Wallett nie żyje

Urodzona na Hawajach aktorka występowała w takich filmach, jak "Okruchy wspomnień", "Ona będzie miała dziecko", "Trop", "Dr Dolittle" z Eddiem Murphym czy "W mroku dnia". Te role były jednak pokłosiem jej największego sukcesu w aktorskiej karierze - udziału w serialu "M*A*S*H", który przeszedł do historii telewizji. 

Akcja serialu rozgrywa się podczas wojny koreańskiej. Opowiada o trudach codzienności, z jakimi muszą się zmierzyć lekarze i personel polowego szpitala. Serial zgarnął osiem Złotych Globów i wiele razy był nominowany do tej prestiżowej nagrody. Twórcy mogli cieszyć się także wieloma statuetkami Emmy. Nic więc dziwnego, że przez fanów produkcja ta uważana jest za najlepszy serial komediowy, jaki kiedykolwiek powstał.

Kellye Nakahara występowała w serialu od samego początku. Mogliśmy ją podziwiać przez wszystkie 11 sezonów, co przekłada się na ponad 185 odcinków kultowej produkcji. Wystąpiła również w dwu i półgodzinnym finale serii.

Prywatnie Kellye Nakahara miała kochającego męża, Davida Walletta, któremu urodziła trójkę dzieci. Była także babcią dla dwojga wnucząt. Śmierć aktorki potwierdził jej syn, William Wallett, dla agencji Associated Press.

Rodzinie i przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje.

JP

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.