Lynn Cohen nie żyje. Aktorka znana z "Igrzysk śmierci" i "Seksu z wielkim mieście" miała 86 lat

O śmierci aktorki poinformował jej menadżer. Lynn Cohen zmarła 14 lutego 2020 roku.

Lynn Cohen znana była przede wszystkim z filmu "Igrzyska śmierci" oraz popularnego serialu "Seks w wielkim mieście", gdzie zagrała Magdę, ukraińską pomoc domową pracującą dla Mirandy Hobbes. Aktorka zmarła w dzień zakochanych, pozostawiając męża Ronalda.

Lynn Cohen nie żyje

O smutnej informacji poinformował menadżer aktorki, jednak nie podał przyczyny śmierci. Lynn żegnają największe hollywoodzkie gwiazdy, a jedną z nich jest Sarah Jessica Parker, która razem z Cohen miała przyjemność grać w serialu "Seks w wielkim mieście".

Piękna Lynn Cohen. Cudowna i potrzebna Magda dla Mirandy. Nasza koleżanka z "Seksu w Wielkim Mieście". Talent, gracja, inspiracja - napisała.
 

Lynn Cohen zagrała także w innych amerykańskich filmach, takich jak "Tajemnica morderstwa na Manhattanie", "Monachium", "The Pickle Recipe” czy "Wania na 42 ulicy".

Lynn Cohen urodziła się w 1933 roku w żydowskiej rodzinie i przy tej wierze została do końca życia. Jej pierwsza znacząca rola była w filmie "Tajemnica morderstwa na Manhattanie" w 1993 roku. Wyszła za mąż dwa razy. Pierwszego męża poślubiła w 1957 roku, ale po trzech latach związek ten się rozpadł. W 1964 roku poślubiła Ronalda Cohena, z którym była do końca swoich dni.

Zobacz wideo Śmierć Ledgera łączono z rolą

Początek roku 2020 dla świata kinematografii nie jest łaskawy. 15 lutego odszedł też polski reżyser kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej" - Jerzy Gruza. Reżyser miał 87 lat. Z pewnością kończy się pewna wyjątkowa epoka, w której tracimy największe postacie kina. Dzięki ich pracy i wkładowi w kulturę pozostaną na zawsze w pamięci.

BO

Więcej o: