Romuald Lipko nie żyje. Muzyk Budki Suflera zmarł na raka w wieku 69 lat

6 lutego koło północy zmarł Romuald Lipko. Jeden ze współzałożycieli Budki Suflera i twórca największych polskich hitów odszedł w wieku 69 lat. O jego śmierci dowiedzieliśmy się z oficjalnego oświadczenia.

Romuald Lipko zmarł w czwartek 6 lutego koło północy. Muzyk od dłuższego czasu zmagał się z chorobą nowotworową. Mimo udanej operacji i poprawie stanu zdrowia nie udało mu się wygrać z chorobą. W kwietniu obchodziłby swoje 70. urodziny.

Romuald Lipko nie żyje

O śmierci muzyka poinformował zespół w specjalnym oświadczeniu na Facebooku. 

Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w., współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów. Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera- czytamy na oficjalnym profilu grupy. 

Kim był Romuald Lipko?

Romuald Lipko był jednym z założycieli zespołu Budka Suflera, a także autorem największych polskich hitów. To on stworzył takie utwory jak: „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Takie rango”, „Dmuchawce, latawce wiatr”, „Bal wszystkich świętych”, czy „Nic nie może przecież wiecznie trwać”.

W 2014 roku Budka Suflera zakończyła karierę, tym samym Romuald Lipko założył zespół Romuald Lipko Band, z którym jako wokalista koncertował, prezentując najpopularniejsze hity muzyki rozrywkowej. W 2019 roku członkowie Budki Suflera podjęli decyzję o reaktywacji grupy. Zbiegło się to w czasie z problemami zdrowotnymi Lipko. W lipcu oficjalnie ogłoszono, że choruje na raka. W pierwszym kwartale 2020 roku zespół miał ruszyć w nową trasę koncertową.

Jeszcze we wrześniu muzyk zapewniał, że czuje się fantastycznie: 

Zobacz wideo

RG