Misiek Koterski pokonał nałogi dzięki modlitwie i wierze. Opowiedział o swojej walce. "Bóg pomógł mi wyjść z tak ciężkiej choroby, jaką jest uzależnienie"

Misiek Koterski niedawno pojawił się w "Dzień Dobry TVN", gdzie opowiedział o walce ze swoimi uzależnieniami. Duży wpływ na zmianę jego stylu życia miało nawrócenie i zwrócenie się w stronę Boga.

Misiek Koterski otwarcie przyznaje się do tego, że miał wiele uzależnień. Aktor już jako nastolatek nadużywał alkoholu i sięgał po narkotyki - przez ok. 20 lat było to jego rzeczywistością. Syn reżysera, Marka Kotersiego, podejmował wiele prób zerwania z nałogami, jednak wszystkie były daremne. Udało mu się dopiero wtedy, kiedy przeszedł nawrócenie i poprosił o pomoc Boga.

Misiek Koterski chętnie chwali się synem. Fryderyk jest przesłodki:

Zobacz wideo

Misiek Koterski o wyjściu z uzależnień

Aktor o swoich doświadczeniach opowiedział w "Dzień Dobry TVN". W styczniu odbył  pielgrzymkę do Medjugorie, gdzie "był na objawieniu Matki Bożej" - jak poinformował fanów na Instagramie. Wspominając ten wyjazd, przypomniał przy okazji moment swojej przemiany:

Do Medjugorie przyjeżdża się na specjalne zaproszenie Matki Boskiej (...). Ze względu na to, co się stało w moim życiu pięć lat temu, że Bóg pomógł mi wyjść z tak ciężkiej choroby, jaką jest uzależnienie, z którą zmagałem się od 14. roku życia i w tym czynnym, ciężkim uzależnieniu byłem, nie pomagały mi żadne terapie, żadne ośrodki (...). Pięć lat temu uklęknąłem i poprosiłem Boga, żeby odebrał tę obsesję picia i ćpania i on rzeczywiście to zrobił (...) - wspominał aktor.

Pielgrzymka pomogła Miśkowi rzucić palenie. Wchodząc na Górę Objawień, poprosił Matkę Boską o wsparcie. Jak na razie nie sięga po papierosy od miesiąca, więc jest pełen wiary w to, że i ten nałóg uda mu się pokonać. To, czego doświadczył, traktuje jako dar, dlatego chce wspierać innych. Już poczynił kroki w tym kierunku. Chodzi na spotkania z młodymi ludźmi, z którymi dzieli się swoją historią i przestrzega przed skutkami uzależnień. 

Mógłbym zapytać, dlaczego Bóg wcześniej mnie nie uwolnił, dlaczego doświadczył mnie tyloma cierpieniami (...). Myślę sobie, że tak miało być. Dzisiaj czuję wdzięczność i czuję się w obowiązku, żeby to oddać - podkreślił.

Nie ukrywa też, że ważnym momentem były narodziny syna Fryderyka (jego matką jest Marcela Leszczak, z którą aktor prawdopodobnie rozstał się kilka miesięcy temu) w 2017 roku. Dzięki niemu już wie, co jest w życiu ważne.

AW

Więcej o:
Komentarze (90)
Misiek Koterski pokonał nałogi dzięki modlitwie i wierze. Opowiedział o swojej walce
Zaloguj się
 • plastikpiokio

  Oceniono 39 razy 25

  to dopiero świr exportowy .

 • nietyp

  Oceniono 30 razy 20

  Naprawdę? Bóg pomógł? To dziwne..., bo tym wszystkim mordowanym, gwałcony, doświadczanym przez najokropniejsze choroby, to nie pomógł... Pomimo tego, że również się żarliwie modlili... A Miśkowi pomógł. Dziwne...

 • phugoid

  Oceniono 31 razy 19

  doprawdy cud, milionow ludzi idacych do komor gazowych bog nie wysluchal ale na szczescie wysluchal miska! no po prostu misiek na papieza! santo subito!

 • 11lech

  Oceniono 29 razy 17

  Bóg pomógł mi wyjść z tak ciężkiej choroby, jaką jest uzależnienie" - a kto ciebie uraczył tą chorobą jak nie wszechmocny ? Czyli najpierw zsyła chorobę a potem ją wycofuje - oto chwała za logikę lub za głupotę naiwniactwa

 • bardzonielubiepisu

  Oceniono 22 razy 14

  Tak,znam podobne przypadki.
  Jeden nałóg zamieniają na drugi.
  Zostają rycerzami maryji,terroryzują bliskich i tym podobne bandyckie zachowania..
  Po tym zmianach dopiero są zdrowo jebn...i
  Niektóre rodziny wolały ich jednak gdy pili....

 • krark

  Oceniono 21 razy 11

  No to cyk na chwałę bożą!

 • Jan Kos

  Oceniono 12 razy 10

  Szkoda, że Bóg nie zareagował jak milony ludzi przepuszczno przez komin w obozach. Pochylił się za to nad ćpunem Koterskim.

 • Jerzy Zukrowski

  Oceniono 22 razy 10

  Ten twój bóg też ci kazał w nałog wpaść, czy tylko własna głupota?

 • starsza10

  Oceniono 14 razy 10

  To ile on ma lat, że w 2017 zrozumiał, co jest w życiu ważne, a wcześniej tego nie wiedział? 25? Nie miał rodziców, przyjaciół, że nikt mu wcześniej nic nie mówił? Jednak jest coś pozytywnego: nie nawrócił się po homilii pana J. przeciwko LGBT. Zawsze coś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX