Królowa Matka tak bardzo nienawidziła księżnej Diany, że wynajęła wnukowi... dom schadzek

Romans księcia Karola z księżną Camillą trwał przez lata, a królowa matka pomagała go ukrywać. Tak bardzo zależało jej na rodzinie, że wynajęła wnuczkowi dom schadzek.

Nie od dziś wiadomo, że królowa matka nie przepadała za żoną księcia Karola - księżną Dianą. Serial "The Crown", który obecnie cieszy się ogromną sławą, zdradził jeszcze jeden sekret, jaki ukrywała rodzina królewska w związku z romansem księcia Karola. 

Królowa matka ukrywała romans księcia Karola 

Matka Elżbiety II - królowa matka nie bez powodu dostała przydomek "najbardziej bezwzględnej kobiety w Pałacu Buckingham". Dla dobra korony knuła i niejednokrotnie rozdzieliła niejedną parę. Padło też na Dianę Spencer, która została żoną jej wnuka, księcia Karola.

Żona króla Jerzego VI uważana była za perfekcyjną kobietę. Jednak swoją perfekcję przekładała na sprawy rodzinne, które musiały pozostać nieskazitelne. Tak też było w przypadku księcia Karola i Camilli Parker-Bowles. Para znała się jeszcze przed małżeństwem księcia. Byli długoletnimi przyjaciółmi, po czym zostali kochankami. Mimo małżeństwa Karola z księżną Dianą, Camilla zgodziła się być "tą trzecią" i nie zamierzała zrezygnować z miłości. 

O całej sytuacji wiedziała królowa matka, która na początku starała się ukryć romans przed mediami. Postanowiła pomagać Karolowi w potajemnych spotkaniach z jego ukochaną. Było to dla niej tak ważne, że że udostępniła kochankom swoją szkocką posiadłość. Ta miała służyć za miejsce schadzek.

Królowej matce nie przeszkadzał fakt, że książę miał już żonę, która nie radziła sobie ze zdradami męża. Księżna Diana zmagała się w tym czasie z depresją i bulimią. Próbowała nawet targnąć się na własne życie.

Romans księcia Karola i Camilli

Nie wiadomo, dlaczego królowa matka tak bardzo nie lubiła Diany. Możemy tylko przypuszczać, że księżna przypominała królowej matce ją samą. Obie uwielbiane były przez tłumy, a uśmiechem i uprzejmością ukrywały swoje ciemne strony.

O pogardzie, jaką królowa matka darzyła Dianę może świadczyć fakt, że jako jedyna podczas pogrzebu młodej księżnej nie skinęła głowy przy trumnie, co w rodzinie królewskiej jest tradycją i sposobem na oddanie zmarłemu hołdu. Gest wykonała nawet Elżbieta II, która również nigdy nie przepadała za Dianą.

Czemu książę Karol od razu nie ożenił się z Camillą?

Powodów było wiele. Pierwszy z nich to brak pochodzenia szlacheckiego. Drugi to wiek Camilli. Księżna była w tym samym wieku co Karol, jednak rodzina poszukiwała zdecydowanie młodszej partnerki dla przyszłego króla. Trzecim powodem, był fakt, że Camilla prowadziła specyficzny tryb życia. Uważana była za imprezowiczkę, uwielbiała wszak nocne życie i zabawy. W serialu "The Crown" podano też inny powód - Camilla zdradzała Karola. Spotykała się nie tylko z młodym księciem, ale też z Andrew Parkerem Bowlesem, którego zresztą darzyła płomiennym uczuciem. 

BO

Poniżej możecie zobaczyć, jak królowa Elżbieta II świętowała swoje urodziny. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (65)
Królowa Matka tak bardzo nienawidziła księżnej Diany, że wynajęła wnukowi... dom schadzek
Zaloguj się
 • Gość: G. x

  Oceniono 16 razy 12

  To takie "bajeczki" są w tym serialu, utworzonym dla pospolstwa na zamówienie BRK?
  W Parkerze to kochała się Anna, ale według królowej nie był "odpowiednią partią" dla ksiezniczki!
  Nie jest też żadną tajemnicą, ze Karol z Camillą spotykali się przez wiele lat w Windsorze, w pałacyku Adelaide Cottage, należącym do BRK.

 • Gość: GOŚĆ

  Oceniono 18 razy 10

  W wypadku królowej matki sprawdza się stara zasada, że brzydka, odtrącona przez mężczyznę kobieta (w jej wypadku przez króla Edwarda VIII, który pogardliwie nazywał ją "kuchareczką"),
  nienawidzi innych kobiet!
  To najgorsza i najwredniejsza intrygantka w BRK, która wyrządziła wiele krzywdy innym ludziom i co gorsze, miała bardzo zły wpływ na królową Elżbietę.
  Do tego bardzo próżna i wydająca fortunę na swoje zachcianki.

 • Gość: mako

  Oceniono 23 razy 9

  Matka Elżbiety, nie dla rodziny królewskiej mataczyła, intrygowała i siała ferment, ona leczyła kompleksy.
  Ta córka 14. hrabiego Strathmore i Kinghorne, Claudego Bowes-Lyona i kucharki Marguerite Rodiere.
  Świadomość swego pochodzenia i niekończących sie kompleksów, zrobiło z niej największą zołzę i intrygantkę na angielskim dworze.

 • Gość: Ewa

  Oceniono 10 razy 8

  Baranie co pisałeś artykuł przeczytaj swój tekst jeszcze raz!!!!!!
  ........zobacz ile pomykek w nim jest !!!

 • oszo-lom-z-rm

  Oceniono 8 razy 6

  Dom schadzek ? A Może mieszkanie na minuty u Banasia albo u Roberta Kropiwnickiego zPO?

 • Gość: maty

  Oceniono 14 razy 4

  Hmmm.... czytałam biografię Królowej Matki i że tak powiem to ona właśnie maczała swoje upite, tłuste paluchy w pierwotnym rozdzieleniu Karola i Camilli (co było pokazane w serialu) i zgadała się z babcią Diany upatrując w młodej nadzieje. To, że się srogo zawiodła, to inna kwestia.

 • marcin5050

  Oceniono 3 razy 3

  jest chyba jakaś różnica w "wynajęłą dom schadzek" a tym co zrobiła naprawdę- udostępniła im przysłowiową daczę na Mazurach /swoją/.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX