Glaca się broni. Odpowiada, dlaczego nie płaci alimentów. Wyjawił, ile wynosi jego dług komorniczy

Glaca opowiedział o swoich problemach finansowych. W ten sposób odpowiedział na zarzuty byłej żony o niepłaceniu alimentów.

Glaca, czyli Piotr Mohamed to lider zespołu Sweet Noise, który osiągnął szczyt popularności w latach 90. ubiegłego wieku. Zespół się reaktywował, a sam muzyk wyrusza w trasę koncertową. O liderze ponownie zrobiło się głośno za sprawą oskarżeń byłej żony. Glaca opublikował oświadczenie, w którym tłumaczy, dlaczego nie jest w stanie wypłacać zasądzonych kwot. 

Glaca o alimentach

Glaca zamieścił na Facebooku wyjaśnienie, dlaczego nie może wypłacać zasądzonych kwot, a także opisał kulisy walki alimentacyjnej. Sylwia Lato, czyli była żona lidera Sweet Noise i ex menadżerka zespołu miała mieć świadomość, że ten nie będzie w stanie wypłacać nowej kwoty alimentacyjnej.

(...) zaledwie kilka miesięcy po zawarciu ugody(!) moja była żona zażądała podniesienia alimentów do kwoty 3500 zł. Sąd zasadził podniesienie kwoty alimentów do 1600 zł, mimo że była to kwota, która stanowczo przewyższała moje możliwości zarobkowe w tamtym okresie, czego Sylwia L jako wieloletni manager zespołu Sweet Noise musiała być w pełni świadoma. Przez kilka miesięcy wpłacałem jeszcze kwotę 1000 zł, jednak moja była żona złożyła wniosek o egzekucję komorniczą - napisał Glaca.

Glaca oświadczył, że nie miał możliwości wypłacać miesięcznie wyższej kwoty, dlatego była żona złożyła wniosek o egzekucję komorniczą. Artysta musiał płacić komornikowi 1610 zł, ale te pieniądze nie trafiały bezpośrednio do jego córki. Łączna kwota wyegzekwowanych pieniędzy jest niewątpliwie wysoka. 

Tym samym od kwietnia 2016 roku do października 2019 suma moich wpłat do komornika to 69 255,18 zł (...) Niestety kwota 1610 zł nie wystarcza na pokrycie kosztów egzekucyjnych, odsetek i prowizji komorniczych przez co całość pieniędzy nie trafia do mojej córki Sary i generuje dług komorniczy - oświadczył muzyk.

Artysta w dalszej części wpisu tłumaczył się nieregularnością zarobkową. Oświadczył, że zdaje sobie sprawę z potrzeb jego 21. letniej córki, ale przez nałożony obowiązek komorniczy, zajęcie wszystkich kont i źródeł dochodu uniemożliwia mu odłożenie wystarczającej sumy na wypłatę alimentów. 

Glaca i Lato, walka o alimenty

Była partnerka Glacy oskarżyła go o niepłacenie alimentów w ubiegłym roku. Zamieściła wtedy wpis na Facebooku, nazywając go alimenciarzem wymigującym się od płacenia na dziecko. Twierdziła, że jest ścigany przez policję i komornika, ale ukrywa swoje dochody. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Sylwia Lato kilka dni temu zamieściła kolejne oświadczenie na temat niepłacenia alimentów, tym razem na stronie "Stowarzyszenia Alimenty to nie prezenty". Głos zabrał lider zespołu Illusion, Tomasz "Lipa" Lipnicki cytując słowa z piosenki zespołu Sweet Noise. 

Proszzzzz… godność moją ceń, brzmi dość śmiesznie przy tych faktach - skomentował Lipa

ZOBACZ TEŻ: Glaca nie płaci alimentów? Żona wysunęła mocne oskarżenia. Do awantury dołączył inny muzyk

Komentarz Lipnickiego wstrząsnął Glacą. Na Facebooku stwierdził, że wiele osób go obrażało, ale gdy robi to człowiek, którego szanuje i musi zareagować.

Pluły na mnie przez lata różne kreatury, ale kiedy robi to lider Illusion, ktoś, kogo darzyłem szczerym szacunkiem, to muszę zareagować  - odpowiedział Glaca.

Jego reakcją na komentarz był wpis, w którym wytłumaczył swoją sytuację.

DK

Nie tylko głośna kłótnia z Majdanami, czyli Kuba Wojewódzki kontra inne gwiazdy

Zobacz wideo
Więcej o: