[TYLKO U NAS] Ojciec Aniki Dąbrowskiej z "The Voice Kids" opowiada o chorobie córki. Leczenie jest horrendalnie drogie

Anika Dąbrowska, która wygrała drugą edycję "The Voice Kids", od lat zmaga się z mukowiscydozą. Jarosław Dąbrowski, ojciec młodej piosenkarki, opowiedział o chorobie córki, a także o horrendalnie wysokich kosztach leczenia.

Anika Dąbrowska zyskała popularność dzięki udziałowi w drugiej edycji programu "The Voice Kids". Talent i sympatia widzów zagwarantowały jej zwycięstwo i karierę, o jakiej marzy niejedna śpiewająca nastolatka. Nie każdy wie, że młoda wokalistka zmaga się z mukowiscydozą. 

Anika Dąbrowska choruje na mukowiscydozę

Anika Dąbrowska choruje na mukowiscydozę, jednak dzięki ciężkiej pracy i zapałowi potrafi pogodzić tę przypadłość z karierą, choć nie jest łatwo. W rozmowie z Plotkiem tata Aniki, Jarosław Dąbrowski, opowiedział o tym, kiedy wraz z żoną dowiedzieli się o chorobie córki. 

Dowiedzieliśmy się o tym, kiedy Ania miała pięć  lat. Wtedy też urodziła się jej młodsza siostra, Alicja, u której wykryto mukowiscydozę w przesiewie. Natychmiast poddaliśmy badaniom nasze dzieci i niestety u Ani również wykryto chorobę - mówi Jarosław Dąbrowski, tata Aniki.

Ile kosztuje leczenie mukowiscydozy? 

Zatrzymywanie postępu tej nieuleczalnej choroby jest bardzo drogie. Teraz Anika dzięki koncertom czy innym aktywnościom medialnym może sama zadbać o sfinansowanie leczenia, jednak nie zawsze tak było. Miesięczny koszt kuracji wynosi od dwóch do czterech tys. zł, jednak przy infekcjach ta kwota może sięgać nawet 10 tys. zł. Jak rodzina Dąbrowskich dawała sobie radę? 

Dawaliśmy sobie radę dzięki akcji odpisu jednego procenta od podatku, pomocy fundacji. Cały czas z tego korzystamy, ponieważ przy dwojgu dzieci zapotrzebowanie jest duże - dodaje ojciec piosenkarki.

Piosenkarka mimo choroby nie rezygnuje z marzeń i rozwija swoją karierę. 

Ania od wielu lat wie, że to właśnie muzyce się w pełni odda i poświęci! Bardzo to kocha. Nie każdy młody człowiek wie w tak młodym wieku, w którą stronę pójdzie życiowo. Ania, można powiedzieć, przepadła dla muzyki i nie widzi innej możliwości niż scena. Dla niej liczą się emocje, przekazywanie treści, bycie artystycznie w zgodzie ze sobą - tłumaczy Jarosław Dąbrowski.

Warto dodać, że na rynku zadebiutował właśnie nowy singiel nastolatki pt. "Oddycham chwilą" - pierwszy utwór od czasów "Małych skrzydeł", dzięki któremu wygrała muzyczne show. Fani zgodnie stwierdzili, że piosenka niesie bardzo pozytywne, ale i dojrzałe przesłanie. Na YouTubie zaledwie w dwa dni klip odtworzony został ponad 200 tysięcy razy.

 

Wbrew pozorom życie codzienne rodziny Dąbrowskich nie różni się zbytnio od innych rodzin. Czasem się pokłócą, czasem spędzą fajny weekend. Jedzą wspólnie obiady, jeżdżą na wakacje, odrabiają razem lekcje. Choroba nie wpływa aż tak bardzo na ich życie rodzinne. Anika ma dwoje rodzeństwa. Młodszą siostrę - typową buntowniczkę - i starszego brata Kubę, który w przeciwieństwie do najmłodszej siostry jest oazą spokoju. Anika bez względu na chorobę rozwija swoje pasje i dąży do wyznaczonego celu. Jeżeli dzieci mają mieć takich nastoletnich idoli, to jesteśmy jak najbardziej na tak!

 

Dzieci gwiazd często idą w ślady rodziców. Zobacz nasze wideo:

Zobacz wideo

RG

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.