Mariusz Szczygieł zdobył się na niecodzienny gest. Chce oddać ubrania po zmarłej Zofii Czerwińskiej. "Najlepiej potrzebującej pani z Warszawy"

Od śmierci Zofii Czerwińskiej minęły już cztery miesiące. Przyjaciel aktorki postanowił uczcić jej pamięć.

Zofia Czerwińska zmarła w marcu tego roku. O śmierci aktorki poinformował jej bliski przyjaciel Mariusz Szczygieł. Teraz dziennikarz ogłosił, że jej ubrania szukają nowego właściciela.

W cztery miesiące po śmierci aktorki Mariusz Szczygieł wrzucił do sieci jej archiwalne zdjęcie. Uwagę od razu przyciąga stylowy ubiór Czerwińskiej. Jak się okazuje, w gronie znajomych słynęła ona ze swojego zamiłowania do mody i kolorów.

W szpitalu, na dwa tygodnie przed śmiercią, trzeba jej było szybko podać szminkę, jeśli szedł do niej rehabilitant” - wspomina przyjaciel zmarłej gwiazdy.

Taka też pozostała aż do samego końca. W swoim testamencie poprosiła bowiem o to, aby pochowano ją w różowej urnie i tak też się stało.

Ubrania do oddania

Na drugim zdjęciu znalazły się ubrania należące niegdyś do Zofii Czerwińskiej. Mariusz Szczygieł zdradził, że planuje je oddać. Ma już nawet pomysł na to, komu mogłyby się przydać.

 
Chciałbym je komuś przekazać. Wyłącznie za darmo. Najlepiej potrzebującej pani z Warszawy lub okolic. Niskiej, krępawej, z rozmiarem M - czytamy we wpisie.

Dziennikarz dodał też, że ubrania nie są markowe. Większość z nich pochodzi z second handów, i choć były noszone przez aktorkę, to nie widać śladów użytkowania. Zainteresowani mogą przysłać "córkę lub wnuka z wielką torbą". Piękna inicjatywa?