Pogrzeb Zofii Czerwińskiej. Została pochowana w różowej urnie. Tłum gwiazd przybył na ostatnie pożegnanie

Zofia Czerwińska przed śmiercią poprosiła Mariusza Szczygła o pochowanie w różowej urnie. Przyjaciel spełnił jej prośbę.

Zofia Czerwińska zmarła 13 marca 2019 roku. Miała 85 lat. Smutną wiadomość ogłosił w mediach społecznościowych dziennikarz i pisarz Mariusz Szczygieł. Ostatnią wolą aktorki było pochowanie jej w różowej urnie. Przed śmiercią powiedziała swojemu przyjacielowi:

Macie mnie pochować w różowej urnie, pamiętaj Mariuszek, bo do twarzy mi w różowym!

Szczygieł zobowiązał się spełnić prośbę Czerwińskiej. Choć na początku miał problemy z kupnem urny w kolorze różowym, to ostatecznie udało mu się ją zdobyć.

Pogrzeb Zofii Czerwińskiej

Żałobna msza święta została odprawiona w 20 marca o godzinie 13 w kościele Środowisk Twórczych na placu Teatralnym w Warszawie. Zofia Czerwińska została pochowana na Cmentarzu Komunalnym Północ.

Aktorka miała życzenie, aby na jej pogrzebie zaśpiewał Jacek Łaszczok-Stachursky. Wokalista, zgodnie z wolą Czerwińskiej, zaśpiewał polską wersję utworu "My way" Franka Sinatry. Podczas uroczystości pojawiło się wiele znanych osób, które były bliskie aktorce. Wśród gwiazd znaleźli się m.in. Joanna Kurowska, Rafał Cieszyński, Dorota Stalińska, Teresa Lipowska, Radosław Piwowarski, Maria Niklińska.

JP