Zastanawialiście się, co oznacza nazwisko Strasburgera? Gospodarz "Familiady" ma swoją teorię

Karol Strasburger opowiedział nieco więcej o swoim pochodzeniu. Fanów interesuje zwłaszcza jego nazwisko.

Nie wszyscy wiedzą o tym, że Karol Strasburger jest aktorem. Nic w tym dziwnego - od dwóch dekad sprawdza się jako gospodarz "Familiady" i to właśnie z tej roli kojarzy go młodsze pokolenie. Prowadzący słynie też ze swoich często nieśmiesznych żartów. Jak się okazuje, potrafi jednak zachować powagę.

Zobacz wideo

Karol Strasburger o swoim nazwisku

Aktor udzielił niedawno wywiadu dla czasopisma "Świat&Ludzie". W pewnym momencie temat rozmowy zszedł na pochodzenie aktora. Łatwo się domyślić, że jego nazwisko nie jest polskie. Rodzi się zatem pytanie: co oznacza? Niestety, sam Karol Strasburger nie ma pewności. Wiadomo jednak, że odpowiedzi powinno szukać się w słowniku języka niemieckiego.

Zawiera jednak w wymowie "Strasse" (spolszczone Stras), co znaczy "ulica" i "burger", czyli "obywatel". Gdyby to tłumaczyć z przymrużeniem oka, to "Bürgerstrasse" oznaczałoby: ulica "obywatela". Myślę, że gdyby żył mój ojciec, to mógłbym go o znaczenie nazwiska zapytać. Nie zdążyłem. O naszych korzeniach zaczęliśmy rozmawiać, gdy on był starszym człowiekiem… - zdradził w rozmowie z magazynem.

Oglądacie "Familiadę"?

Więcej o:
Komentarze (21)
Karol Strasburger to mistrz sucharów. A zastanawialiście się, co oznacza jego nazwisko? Gospodarz "Familiady" ma swoją teorię
Zaloguj się
 • Gość: pp

  Oceniono 11 razy 9

  po prostu obywatel Strasburga (Ich bin ein Strasburger :)

 • Gość: ps

  Oceniono 11 razy 9

  obywatel Strasburga
  :)

 • wkswks

  Oceniono 3 razy 3

  E tam, znaczy że ze Strassburga ( obecnie Francja, kiedyś Niemcy).

 • Gość: Wikipedia

  Oceniono 3 razy 3

  en.wikipedia.org/wiki/Strasburger

 • Gość: radca

  Oceniono 2 razy 2

  Obywatel ulicy, czyli bezdomny, który zawędrował do Polski. Pytanie czy Niemiec, czy niemiecki Żyd? Gro niemieckich Żydów prześladowanych w Niemczech emigrowało do Polski (na tereny Polski) nie przyznając się do swej nacji, gro przybyło po zmianie wyznania na chrześcijańskie.

 • Gość: Tomasz

  Oceniono 2 razy 2

  Stasburger petersburger breslauer stare dobre żydowskie nazwiska sind sie ein jude herr strasburger szalom

 • Gość: Tomasz

  Oceniono 2 razy 2

  Strsburger. Czyli strasburski breslauer wrocławski petersburger petersburski stare dobrs żydowskie nazwiska szalom karol

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX