Jerzy Kalibabka nie żyje. Słynny uwodziciel i pierwowzór "Tulipana" miał 62 lata

Jerzy Kalibabka nie żyje. Był najsłynniejszym w Polsce uwodzicielem wyłudzającym od kobiet majątek. Miał 62 lata.

"Super Express" poinformował o tym, że Jerzy Kalibabka, słynny przestępca-uwodziciel, nie żyje. 62-latek zmarł w środę w Dziwnowie w województwie zachodnio-pomorskim. Przyczyna jego śmierci nie jest znana. 

Jerzy Kalibabka nie żyje

Kalibabka w czasach PRL uwodził i okradał kobiety wypoczywające w nadmorskich i górskich kurortach. Czyhał na ich majątek. Wśród jego ofiar znalazły się turystki z Niemiec, które uwodził w Międzyzdrojach. Pieniądze zdobyte od oszukanych kobiet pozwoliły prowadzić mu wystawne życie. Jego historia była inspiracją do powstania słynnego serialu "Tulipan", w którym przedstawiono perypetie uwodziciela-oszusta.

Jerzy KalibabkaJerzy Kalibabka Screen z YouTube.com/ OswieconyKochanekpl

Bardzo długo udawało mu się wykonywać swój plan, jednak został aresztowany w 1982 roku. Sąd w Nowym Sączu postawił mu zarzuty popełnienia 103 przestępstw na terenie Polski. Szacuje się, że dzięki oszustwom zbił majątek, który wyniósł prawie 15 milionów złotych. Okradł ponad 200 osób. 8 marca 1984 roku Jerzy Kalibabka został skazany na karę 15 lat pozbawienia wolności i prawie milion złotych grzywny. Szybko udało mu się je zdobyć. A to wszystko dzięki pracy konsultanta przy serialu "Tulipan".

Po odbyciu 9 lat i 8 miesięcy kary został zwolniony na skutek amnestii. Zamieszkał w rodzinnym Dziwnowie, gdzie związał się z młodszą partnerką. Założył z nią rodzinę i prowadził sklep warzywny.

AW

Więcej o:
Komentarze (6)
Jerzy Kalibabka nie żyje. Słynny uwodziciel i pierwowzór "Tulipana" miał 62 lata
Zaloguj się
 • Gość: Morwa

  Oceniono 16 razy 6

  No i o kim wy piszecie?!?! O kryminaliście prowadzącym warzywniak w dziwnowie?!- litości!

 • Gość: F5

  Oceniono 3 razy 1

  Tyle dymania nie mogło przejść bez echa jeśli chodzi o jego serce ;)

 • pogra55

  Oceniono 2 razy 0

  Podły bandzior ,oszust ,szantażysta i złodziej.W dodatku nieudacznik .Sława prowincjonalnego grajdoła w PRL-u .Może będziemy obchodzić jego urodziny ,rocznice odsiadki i wyjścia.?

 • Gość: Marek22

  0

  Posszalał i tyle. Nie on jedyny. . Zobaczcie , co kobitki potrafiä czynić dla z. Sexu.
  Tyle nic dodać nic ująć poza tym " Niech odpoczywa w spokoju"

 • Gość: Kat

  Oceniono 1 raz -1

  To kapciową brytoli też dymał?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX