Daniel Olbrychski nie może sprzedać domu. Problemem jednak nie jest wygórowana cena

Daniel Olbrychski postanowił sprzedać dom w Mięćmierzu w okolicach Kazimierza Wielkiego. Niestety, aktor nie może znaleźć kupca. Transakcję utrudnia ponoć jego charakter.

Daniel Olbrychski i jego żona, Krystyna Demska-Olbrychska, są właścicielami pięknej posiadłości w Mięćmierzu, nieopodal Kazimierza Dolnego. Już we wrześniu żona aktora informowała w "Życiu na Gorąco", że po ponad 20 latach dom idzie na sprzedaż. Cena to - bagatela - 2,5 miliona złotych.

Daniel Olbrychski ma problem ze sprzedażą domu

Wydaje się dużo, ale przecież to właśnie w tym domu Olbrychski gościł m.in. Agnieszkę Osiecką czy Grzegorza Ciechowskiego. Chętnych nie brakuje, ale jak informuje "Fakt" - Daniel Olbrychski odmawia każdemu kupcowi.

Dlaczego? Powód jest bardzo prosty. Dom w Mięćmierzu wymaga generalnego remontu, tymczasem Daniel Olbrychski chciałby, żeby nawet po sprzedaży nic się w tym miejscu nie zmieniło.

Chata wymaga remontu, zaś Olbrychski nie chce, by cokolwiek tam zmieniać - mówi "Faktowi" jeden z niedoszłych kupców posiadłości.

Daniel Olbrychski w Mięćmierzu prawie już nie mieszka

Dlaczego Daniel Olbrychski sprzedaje swój ukochany dom? Kupił go jeszcze w czasie małżeństwa z Zuzanną Łapicką. To tam dorastały jego dzieci, tam spędzał z rodziną święta i wszystkie najważniejsze chwile. Tymczasem powód sprzedaży domu jest prozaiczny.

Daniel Olbrychski i Krystyna Demska-Olbrychska prawie już tam nie mieszkają. Jak mówi w "Życiu na gorąco" żona aktora, dom mają teraz na Podlasiu i to tam częściej bywają. Dom w Mięćmierzu niszczeje. Ale po co kupować dom, który wymaga pilnego remontu, kiedy nie można go doprowadzić do stanu używalności?

MAW

Więcej o: