Żona Olbrychskiego odpowiada Środzie. Komentuje też Rosati. "Jeśli twoim zdaniem kłamię, to udowodnij to"

Konflikt Weroniki Rosati i Krystyny Demskiej-Olbrychskiej staje cię coraz ostrzejszy. Żona Daniela Olbrychskiego odpowiedziała właśnie Magdalenie Środzie, która skrytykowała ją, broniąc aktorki.

Jakiś czas temu Weronika Rosati wdała się w ostrą wymianę słów z Magdą Gessler, która skrytykowała ją za przesadne epatowanie macierzyństwem. Aktorka zarzuciła restauratorce, że faworyzuje Roberta Śmigielskiego. W międzyczasie udzieliła wywiadu, w którym powiedziała, że ortopeda nie interesuje się dzieckiem. Do dyskusji włączyła się Krystyna Demska-Olbrychska, która także stanęła po stronie lekarza. Aktorkę broniła wyłącznie Magdalena Środa, sugerując, że żona Daniela Olbrychskiego dba o dobre imię swojego przyjaciela, bo liczy na darmową pomoc ortopedyczną.

ZOBACZ TEŻ: Rosati odpowiedziała na ostry atak ze strony żony Olbrychskiego

Zobacz wideo

Krystyna Demska-Olbrychska odpowiada Magdalenie Środzie

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Demska-Olbrychska nie kryła rozczarowania z powodu ostrych słów pod jej adresem. Zarzuciła Środzie stronniczość i bezzasadną złośliwość.

Pani Magdo, przykro mi z powodu Pani komentarza. Szanuję Panią i nie myślałam, że umie Pani tak złośliwie i jednostronnie komentować sytuację, o której chyba nic Pani nie wie - zaczęła.
Nikogo nie potępiam w czambuł, podjęłam rozmowę z osobą, która niszczy publicznie mojego przyjaciela przy pomocy kłamstw i oszczerstw. Nigdy bym się nie odważyła publikować tego listu na FB, gdyby nie publiczne wypowiedzi Weroniki. To ona wybrała płaszczyznę dyskusji. A określenie "dziarski ortopeda" chyba nie powinno się tu znaleźć. Brzmi jakoś nie najlepiej - dodała.

Krystyna Demska-Olbrychska odpowiada Magdalenie ŚrodzieKrystyna Demska-Olbrychska odpowiada Magdalenie Środzie Facebook

Swoje trzy grosze postanowiła dołożyć również Weronika Rosati. Aktorka stanęła po stronie Magdaleny Środy i po raz kolejny napisała, że oskarżenia pod adresem Roberta Śmigielskiego są zasadne.

Krystyno, w moich wywiadach i wypowiedziach, i w tym, co mówię publicznie czy prywatnie o Robercie, jak i o wszystkim innym nie ma słowa kłamstwa. A jeżeli jest wg ciebie, to to udowodnij. Na razie to ty publicznie mnie niszczysz kłamstwami i oszczerstwami. PS. na jaki adres mogę wysłać list od prawnika za naruszenie moich dóbr i dobrego imienia?

Weronika Rosati komentuje uwagi Krystyny Demskiej-OlbrychskiejWeronika Rosati komentuje uwagi Krystyny Demskiej-Olbrychskiej Instagram

Weronika Rosati walczy o swoje dobre imię

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Weronika Rosati rozstała się z Robertem Śmigielskim, ojcem jej rocznej córki. Kiedy Elizabeth obchodziła pierwsze urodziny, aktorka pochwaliła się na Instagramie prezentami, które podarowała dziewczynce. Ich wartość nie spodobała się Magdzie Gessler, która w ostrych słowach skrytykowała aktorkę. W trakcie wymiany zdań okazało się, że restauratorka przyjaźni się z byłym partnerem Weroniki.

Gwiazda TVN wydawała się stronnicza w tym sporze. Kiedy myśleliśmy, że sprawa ucichła, głos zabrała Krystyna Demska-Olbrychska. Żona Daniela Olbrychskiego w obszernym wpisie na Facebooku wspominała pierwsze dni po narodzinach Elizabeth. Opisała też, że Rosati wypowiadała się wówczas o partnerze z zachwytem.

Po tych wyznaniach niespodziewanie Demska-Olbrychska zmieniła ton. Napisała wprost, że aktorka "wypowiedziała ostatnio wiele kłamliwych słów", które krzywdzą nie tylko ojca jej dziecka, lecz także jej córkę. Przyznała też, że nie rozumie, dlaczego media kreują ją na "skrzywdzoną Matkę Polkę".

Na odpowiedź aktorki nie trzeba było długo czekać. Na Facebookowym profilu Olbrychskiej pojawił się jej wpis, w którym oznajmiła przyjaciółce byłego partnera, że ostrym komentarzem narusza jej dobra osobiste. Weronika Rosati nie chciała brać udziału w publicznej dyskusji na temat postu Olbrychskiej, dlatego zagroziła, że przekaże sprawę prawnikowi.

Magdalena Środa wspiera Weronikę Rosati

Niespodziewanie do dyskusji włączyła się Magdalena Środa, której wypowiedź na swoim Instagramie zacytowała Rosati. Znana feministka i etyczka stanęła po stronie Weroniki i napisała wprost, że brak kobiecej solidarności w tym sporze jest zatrważający.

Z zainteresowaniem obserwuję nierówną walkę Weroniki Rosati z ojcem jej dziecka, słynnym ortopedą. To walka publiczna, prowadzona metodą nie wprost, którą zaliczyć można do gatunku metoo. Weronika Rosati czuje się pokrzywdzona, bo nie planowała samotnego macierzyństwa, domaga się więc praw do równego traktowania dla wszystkich samotnych matek, chce też publicznego napiętnowania byłego partnera, który, jak na znanego lekarza przystało, jest i bogiem i Casanovą w jednym.

W dalszej części Środa napisała, że aktorka walczy z podwójnymi standardami. Etyczka skrytykowała też Demską-Olbrychską za tak mocny list, w którym piętnuje Rosati. Nie obeszło się też bez złośliwości, w których zasugerowała, że żona Olbrychskiego broni Śmigielskiego, bo liczy na darmową pomoc ortopedyczną.

Weronika jest młoda i jeszcze tego nie rozumie. Starzejące się stawy to poważna rzecz a dobry ortopeda – jeszcze poważniejsza. Za opiekę nad stawami łatwo sprzedać i poczucie sprawiedliwości i zrozumienie dla krzywdy. Bo tak chyba należy tłumaczyć wielki atak celebrytek na aktorkę. Pani Demska-Olbrychska, wystosowała nawet w tej sprawie pełen oburzenia publiczny list, w którym potępia w czambuł aktorkę, nazywając jej akcję czymś "podłym i prymitywnym", a o dziarskim ortopedzie pisze, że jest "delikatnym gentelmenem" w dodatku "nieskazitelnie wychowanym".

Kto waszym zdaniem ma rację w tym sporze?

AD

Więcej o: