Transseksualna kobieta została Miss Hiszpanii. Pierwszy raz w historii! Teraz powalczy o tytuł Miss Universe

Angela Ponce to pierwsza transseksualna Miss Hiszpanii i również pierwsza transseksualna kandydatka do tytułu Miss Universe. Modelka ma szansę powalczyć o tytuł najpiękniejszej kobiety świata.

Angela Ponce wzięła udział w konkursie Miss Hiszpanii i wygrała. Kobieta przejęła tytuł po Sofii del Prado. Teraz modelka startuje w wyborach Miss Universe i tym samym ma szansę zostać najpiękniejszą kobietą świata. Nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego, gdyby nie to, że Angela jest transseksualna. Ten fakt wywołał skrajne emocje.

Transseksualistka w konkursie Miss Universe

Gdy świat obiegła informacja o tym, że transseksualistka ma szansę na koronę w konkursie Miss Universe, głos zaczęli zabierać prawicowi konserwatyści. Ich zdaniem udział Angeli w międzynarodowym konkursie piękności upokarza kobiety. Dlaczego? Tego już nie tłumaczą.

Nie zasłużyła na koronę! To konkurs dla prawdziwych kobiet. Angela powinna zostać zdyskwalifikowana - czytamy na Twitterze.

Na szczęście komentarze w tym tonie stanowią mniejszość i większość osób cieszy się z sukcesu Angeli i jej kibicuje. Padają tezy o przełomowym momencie w historii.

Gratulacje dla Angeli! Nie mogę się doczekać aż zobaczę cię w konkursie!
Tak tworzy się historia.
Jest piękną kobietą i mam nadzieję, że wygra.

Myślisz, że modelka ma szansę na zdobycie korony?

Konkurs Miss Universe

Miss Universe to coroczny, światowy konkurs piękności założony w 1952 roku. Jak do tej pory żadna Polka go nie wygrała. Warto jednak wyróżnić trzy uczestniczki, które zajęły wysokie miejsca i były najbliżej tytułu "najpiękniejszej". 1958 - Alicja Bobrowska - czwarta wicemiss; 1986 - Brygida Bziukiewicz - trzecia wicemiss; 1989 - Joanna Gapińska - trzecia wicemiss. W tym roku Polskę będzie reprezentować Miss Polonia 2017, Agata Biernat.

Izabella Krzan to nowa Miss Polonia. Rozmawialiśmy z nią tuż po otrzymaniu korony. "Starałam się powstrzymać łzy"

KS