Dorota Wellman kontra Jacek Piekara. Najpierw dziennikarka wygrała sprawę, teraz Sąd Apelacyjny cofa wyrok

Sąd Apelacyjny cofnął wyrok w sprawie Doroty Wellman, która wystąpiła przeciwko Jackowi Piekarze. Dziennikarka pozwała znanego pisarza za jego obraźliwy wpis na Twitterze. Pół roku temu Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Piekara ma zapłacić Wellman niemal 500 tys. zł.

Jak poinformował serwis TVP Info, Sąd Apelacyjny cofnął wyrok w sprawie Doroty Wellman przeciwko Jackowi Piekarze. Jeszcze pół roku temu Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że pisarz ma zapłacić dziennikarce prawie 500 tys. zł.

Dorota Wellman i Jacek Piekara - o co toczy się spór?

Sprawa Doroty Wellman i Jacka Piekary sięga października 2016 r. Po czarnym proteście, w którym uczestniczyła prowadząca "Dzień Dobry TVN", Piekara zamieścił na Twitterze kontrowersyjny wpis. 

Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie... Do zapłodnienia potrzebny jest seks...Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja! – napisał wówczas pisarz.

Sąd Okręgowy w Warszawie w styczniu orzekł, że Jacek Piekara ma przeprosić Dorotę Wellman oraz zapłacić 25 tys. zł na cele społeczne.

Sąd Apelacyjny cofa wyrok. Jacek Piekara jednak nie zapłaci Dorocie Wellman 

Sąd Apelacyjny anihilował cały przebieg procesu. Sprawa wraca do punktu zero – powiedział Jacek Piekara w rozmowie z TVP Info.

Pisarz dodał też wpis na Twitterze: 

Pod postem podkreślił, że będzie domagał się zwrotu wszystkich kosztów procesowych od Doroty Wellman

Teraz proces wraca do punktu zero. Jest pozew D.Wellman przeciwko mnie i będą się toczyć sprawy zwykłym trybem. Tylko tym razem ze mną i moimi adwokatami na sali. I zaprosimy media! - dodał. 

Pół roku temu Jacek Piekara wyznał bowiem, że o wyroku dowiedział się od komornika, gdyż pisma sądowe były wysyłane na adres, pod którym nigdy nie mieszkał. 

Dorota Wellman nie zabrała jeszcze głosu w sprawie cofnięcia wyroku. My skontaktowaliśmy się mailowo z Sądem Apelacyjnym w Warszawie. Odpowiedź, którą otrzymaliśmy, brzmi:

W wykonaniu zarządzenia Wiceprezesa Sądu Apelacyjnego w Warszawie SSA Ewy Klimowicz-Przygódzkiej uprzejmie informuję, że w sprawie z powództwa Doroty Owczuk-Wellman przeciwko Jackowi Piekarze o ochronę dóbr osobistych - postanowieniem z dnia 19 czerwca 2018r. Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 5 stycznia 2018r. odrzucające sprzeciw pozwanego od wyroku zaocznego i odrzucające wniosek o wstrzymanie wykonania tego wyroku. Sąd Apelacyjny odrzucił jednocześnie zażalenie pozwanego na postanowienie oddalające wniosek pozwanego o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu od wyroku zaocznego uznając, że postanowienie to nie jest zaskarżalne.

JT

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.