Pink przemowę na MTV VMA zadedykowała córce. "Powiedziała, że jest najbrzydszą dziewczynką, jaką zna". Ta historia to wspaniała inspiracja

Pink odebrała nagrodę MTV Video Vanguard Award za całokształt twórczości. Wygłosiła przy tym poruszającą przemowę, którą zadedykowała córce.

Za nami 34. rozdanie nagród MTV Video Music Awards. Od kilku lat jednym z najmocniejszych punktów tej muzycznej imprezy jest występ laureata nagrody za całokształt twórczości - Michael Jackson Video Vanguard Award. Dostali ją już m.in. Britney Spears, Justin Timberlake i Beyonce, a w tym roku wybór padł na Pink.

Odbierając statuetkę, piosenkarka poruszyła temat wykluczenia i dyskryminacji ze względu na wygląd i orientację seksualną, który w jej muzyce przewija się od lat. Śpiewała o tym w takich utworach jak "Fuckin perfect" czy "Don't let me get me", podkreślając, że jej bunt wobec stereotypowych wzorców bierze się z osobistego doświadczenia. Okres dojrzewania był dla Alecii Moore (bo tak naprawdę nazywa się Pink) wyjątkowo trudny: nie była akceptowana przez rówieśników, często czuła się brzydsza i gorsza. Dziś stara się, by taki sposób myślenia był obcy jej 6-letniej córce Willow i to jej zadedykowała swoją przemowę na tegorocznej gali VMA.

Ostatnio córka powiedziała mi: "Mamo, jestem najbrzydszą dziewczynką, jaką znam. Wyglądam jak chłopiec z długimi włosami". Pomyślałam: "Boże, masz 6 lat, kto Ci to wmówił?!". Ale nic nie powiedziałam. Zamiast tego wróciłam do domu i przygotowałam prezentację w Power Poincie o androgenicznych gwiazdach. Artystach, którzy żyli według swoich przekonań, byli szczęśliwi i każdego dnia nas inspirowali. Był tam Michael Jackson, David Bowie, Freddie Mercury, Annie Lennox, Prince, Janis Joplin, George Michael, Elton John, było ich mnóstwo.

Pink z córkąPink z córką Jordan Strauss / Jordan Strauss/Invision/AP

Oczy mojej córki się zaszkliły, a ja na to: Ludzie mówią, że wyglądam jak facet, jestem zbyt męska, za mocno zbudowana. Ale czy widzisz, żebym przez to chciała zapuszczać włosy i zmieniać moje ciało?". "Nie, mamo." "A czy widzisz, że sprzedaję miliony płyt?". "Tak, mamo" (...). Właśnie dlatego skarbie nie musimy się zmieniać, ale pomóżmy innym ludziom się zmieniać, by mogli dostrzegać więcej rodzajów piękna.
I do wszystkich obecnych tu artystów: dziękuję, że jesteście sobą i mnie inspirujecie. (...) A Ty córeczko jesteś piękna i bardzo Cię kocham. 

Po tak zakończonej przemowie wokalistka dostała ogromny aplauz od publiczności, na której zasiadała również jej córka. Tutaj zobaczycie występ piosenkarki na gali złożony z jej największych hitów:
 

 

WJ

Więcej o: