Ryszard Petru pojechał z Joanną Schmidt na Maderę. Posłanka zabiera głos. "To moja prywatna sprawa"

Joanna Schmidt udzieliła komentarza w sprawie wzbudzającego kontrowersje wyjazdu z liderem partii .Nowoczesna. Jak tłumaczyła "wpadkę"?

Ryszard Petru w ubiegłym tygodniu stał się przedmiotem głośnych dyskusji w przestrzeni publicznej. Wszystko dlatego, że w trakcie gdy w Sejmie trwały współorganizowane przez jego partię protesty, lider .Nowoczesnej wybrał się na Sylwestra do Portugalii. Jeszcze szerzej było komentowane to, z kim świętował rozpoczęcie Nowego Roku. Obok Petru samolotem na portugalską Maderę leciała jego koleżanka z ławy sejmowej, Joanna Schmidt.

Do tej pory jedynie Petru skomentował sprawę, ograniczył się jednak do nazwania jej "niezręczną" i do złożenia dementi, że był na Maderze. Teraz doczekaliśmy się także wyjaśnienia posłanki, która była gościem poznańskiego Radia Merkury. W audycji wypowiadała się głównie na tematy polityczne, ale nie omieszkała także wytłumaczyć się przed słuchaczami ze słynnego wyjazdu sylwestrowego. Odpowiadając na pytanie redaktora wyznała, że nie uważa swojego wyjazdu za niestosowny, ponieważ protest miał charakter rotacyjny, a jej dyżur odbył się w Wigilię i Boże Narodzenie.

To było niezręczne. Protest miał charakter rotacyjny. Ja miałam dyżur w Wigilię i Boże Narodzenie. Jak spędzam czas wolny, to moja prywatna sprawa. Na pewno niezręcznością było to, że lider partii opozycyjnej jest sfotografowany daleko od Polski, od miejsca gdzie protestują nasi koledzy. We wtorek 3 stycznia Ryszard Petru skomentował tę sprawę. Czy wyborcy czekali na mój głos? Sprawa została przedstawiona, wyjazd był prywatny. Ryszard Petru przeprosił za niezręczność. Ja uważam, że to, jak spędzam Sylwestra, to moja prywatna sprawa. Wszystko na temat naszego wyjazdu zostało powiedziane. Nie będę komentować, gdzie i jak spędziłam Sylwestra.

 

Wygląda na to, że wpadka szybko nie zostanie Joannie Schmidt i Ryszardowi Petru darowana.

MK

Więcej o:
Komentarze (397)
Ryszard Petru zabrał Joannę Schmidt na sylwestra na Maderę. Posłanka zabiera głos. "To moja prywatna sprawa"
Zaloguj się
 • miejski_aktywista

  Oceniono 247 razy 193

  niech się łaczą, niech posłowie łączą się razem, wtedy w sejmie będzie jedna wielka rodzina, która pracować będzie dla dobra Polski, popieram takie rozwiązania
  niech prezes Kaczyński wybierze się na 1 maja na Kanary z posłanką Pawłowicz, niech zwycięża miłość i przyjaźn., dajmy przykład swiatu.

 • Gość: Maa

  Oceniono 356 razy 176

  Ich życie, ich sprawa. Jeżeli oboje byli "wolni" (również nieformalnie), to nas nie powinno to w ogóle obchodzić. Ludzie zawsze lubią zaglądać innym do sypialni...ale do swojej nie wpuszczą nikogo!

 • Gość: niedzielny

  Oceniono 245 razy 155

  Są dorośli wiec ich sprawa gdzie byli, co robili. Ewentualnie niech się tłumaczą rodzinie.

 • xouveyer11

  Oceniono 191 razy 117

  PiS "jedzie" na dyktaturę, a niektórzy podniecają się pierdołami...

 • cleon

  Oceniono 173 razy 101

  afera na miarę Arabii Saudyjskiej albo Iranu... siedzieli obok siebie w samolocie!!! Bezbożnicy!!!

 • kuba161048

  Oceniono 86 razy 56

  A ja się bzykałem w tym czasie z Kaśką i nikt o to nie pyta. Ale obciach .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX