Finał EUROWIZJI - relacja na żywo

Kto wygra tegoroczną Eurowizję?

Przed nami wielki finał konkursu Eurowizji, w którym o ogólnoeuropejski sukces powalczy aż 25 państw. Wcześniej rozegrano dwa półfinały, gdzie z każdego wybrano dziesięć najlepszych piosenek. Niestety, Polka Magda Tul nie zakwalifikowała się do finału . Półfinaliści dołączyli do piątki finalistów z tzw. "BIG5", czyli Niemców, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoch. Koncert rozpocznie Finlandia, a zakończy Gruzja. Kto będzie najlepszy i wygra tegoroczną Eurowizję? Oglądajcie i komentujcie razem z nami!

00.21 Eurowizję 2011 wygrywa z 211 punktami Azerbejdżan - Ell i Nikki z "Running Scared". Spowidziewaliście się? Dziękuję, że byliście z nami. Do zobaczenia za rok!

00.20 Na koniec punkty podała Aisha z Łotwy, która rok temu ją reprezentowała - ostatnie 12 punktów powędrowało dla Włoch.

00.19 To już pewne - Azerbejdżan wygrał Eurowizję. Jeszcze tylko jedno głosowanie.

00.17 Z Estonii punkty spływają dla Szwecji, która ma jeszcze teoretyczne szanse na zwycięstwo z Azerbejdżanem.

00.16 Shalom z Izraela i12 punktów dla Szwecji.

Kochamy Danę International. Chociaż odpadła, zawsze będzie dla nas diwą - podający izraelskie punkty.

00.15 Z tablicy punktacyjnej: zmiany niewielkie. Irlandia dla Danii, a Hiszpania dla drugich w tej chwili Włoch.

00.13 Za rok Eurowizja w Azji, w Baku?! Wszystko na to wskazuje.

00.11 Chyba Gruzini nie spodziewali się takiego dobrego wyniku. Właśnie gitarzysta Eldrine wylał wino ;-)

00.10 Nasi bratankowie Węgrzy zagłosowali na Islandię. Sąsiedzi ze wschodu, Litwini, na Gruzję.

00.08 Dziesięć głosowań do końca. Kto wygra? Czyżby Azerbejdżan. Robi się gorąco! Tymczasem Portugalia na kolegów z Hiszpanii.

00.05 A Albania stawia na Włochy, Malta na Azerbejdżan, który na tę chwilę wygrywa Eurowizję. Zaskoczeni? Bo ja bardzo.

00.04 Białoruś stawia na Gruzję. Zaskoczyli mnie. W końcu pierwszy raz od wielu lat nie stawiają na Rosję.

00.01 I znów po sąsiedzku. Tym razem Francja na Hiszpanię, Serbia na Bośnię, a Chorwacja na Słowenię.

23.59 Z Gruzji punkty zaprezentowała Sofia Nizharadze, ubiegłoroczna reprezentantka. Podobnie jak w Polsce, wygrała Litwa.

23.56 Turcja na Azerbejdżan. Szwajcaria na Bośnię. Grecja na Francję.

23.53 Za nami połowa głosowania. Prowadzi Szwecja, za nią Azerbejdżan i Dania. Pora na Green Room i rozmowę ze Szwedem, Erickiem.

Jeśli wygram, jeszcze raz zaśpiewam piosenkę przed wami! - Eric Saade.

23.52 Gospodarze, Niemcy po sąsiedzku dla Austrii. Z Azerbejdżanu powitała nas Safura, ubiegłoroczna reprezentantka tego kraju i przekazała maks dla Ukrainy. Słowenia dla Bośni.

23.48 Punkty ze Szwecji dla Irlandii podał Danny, a z San Marino reprezentant tego małego kraju z 2008 roku - Miodio oddaje honorową dwunastkę dla Włoch.

23.46 Polska punktuje: 8 punktów - Azerbejdżan, 10 - Włochy, 12 - Litwa. Czyli na Polkę. Punkty przekazała Odetta Moro Figurska, dała radę?

23.44 Austriacy stawiają na Dino Merlina z Bośni.

23.43 Brytyjczycy jakże zaskoczyli Europę i przyznali 1. miejsce... Irlandii, tak samo jak Duńczycy. Zauważyliście jak nisko jest Lena?

23.41 Z Islandii wsparcie dla Danii przekazała Miss Świata 2006, Unur Birma. Słowacja na Ukrainę. Uważam, że tabela powinna odwrócić się miejscami.

23.38 Ormianie stawiają na Mikę Newton, czyli Ukrainkę, a Macedończycy geopolitycznie wspierają Bośnię. Ech...

23.36 Finlandia najwyżej ceni Węgry. Norwegia natomiast po sąsiedzku na Finlandię.

23.34 O. Z Ukrainy punkty podaje Rusłana, która wygrała Eurowizję w 2004 roku. Nasi wschodni sąsiedzi stawiają na Gruzję.

23.30 Mieliśmy chwilowe problemy z serwerem, ale wracamy! Zagłosowała Holandia - 12 punktów dla Danii oraz Włochy - 12 punktów dla Rumunii. Cypr, chyba bez zaskoczenia 12 punktów przyznał Grecji.

23.28 Zaczyna Rosja. Punkty podaje Dima Bilan, który wygrał Eurowizję w 2008 roku. Najwyżej ocenili: 8 - Grecja, 10 - Ukraina (zaskoczeni?), 12 - Azerbejdżan.

23.26 Mur między artystami a publicznością rozbity. Teraz pora na punkty. Zaczynamy!

23.23 Głosy jury zebrane. SMS-y są jeszcze liczone.

23.17 TYLKO U NAS! W międzyczasie zebrałem dla was kilka PIERWSZYCH fotek z występów. Gdybyście chcieli zerknąć to zapraszam do galerii nad relacją.

23.14 Zanim głosy zostaną zliczone pora na tzw. "Interval Act". Przed wami Jan Delay. Niemiecki raper.

23.13 Głosowanie zakończone. Czekamy na wyniki. Mam nadzieję, że nie będzie siary i SMS-y dotrą.

23.01 Zagłosowałem. A wy na kogo głosujecie?

22.56 Wszystkie występy za nami! Głosować możecie jeszcze 25 minut. Maksymalnie możecie oddać do 20 SMS-ów na kogo chcecie. Za chwilę będzie skrót występów jeśli zapomnielibyście kto wam się podobał.

22.53 Pora na ostatni już występ . Z numerem "25" gruziński miks Linkin Park z Evanescence, czyli Eldrine i gotyckie "One more day". Powinniście kojarzyć z pierwszego półfinału.

22.52 Dziewczyny, czy podobała wam się sukienka Niny? Bo mi bardzo... :-)

22.49 Teraz Serbia. Nina i "Caroban". Artur Orzech się nią zachwyca, porównuje do Amy Winehouse, a jak dla mnie to kawałek z akademii szkolnej.

22.47 Z tej Avril to niewiele było. "Angel" to dobra propozycja na Eurowizję? Jak myślicie?

22.44 Lecimy na wschód. Ukraińska Avril Lavigne, Mika Newton z kawałkiem "Angel". Zwróćcie uwagę na oryginalną wizualizację, bardzo mi się podoba.

22.43 Uo uo uo uo... uo uo uo uo... - nic dodać, nic ująć.

22.41 Mam nadzieję, że lubicie słodkości. Bo właśnie teraz cukierkowa Hiszpanka Luticia Perez z słodkim latino-popowym "Que me quiten lo bailao".

22.40 Islandczycy swoją piosenkę dedykują zmarłemu przyjacielowi Sjonniemy, który miał z nimi właśnie dzisiaj śpiewać.

22.36 Islandia. Wielkie zaskoczenie wśród awansujących z naszego półfinału. Przyjaciele Sjonniego i "Coming home".

22.35 Pozdrowienia z Green Roomu część druga. Przypominamy, że głosowanie trwa cały czas. Na swoich faworytów możecie głosować maksymalnie 20 razy.

22.34 W komentarzach przeczytałem, że Maja to druga Christina. Myślę, że Aguilera obraziłaby się ;-) Ale tytuł drugiej Gawędy to chyba dla Słowianki będzie zaszczyt :-)

22.31 Wracamy na scenę. A na niej już gotowa do występu Maja Kuec ze Słowenii. Zaśpiewa czwartą tego wieczoru balladą "No One".

22.30 Azerbejdżan każdego roku jest notowany wysoko i każdego raku zastanawiam się dlaczego. Mnie się ich piosenka niezbyt podobała, ale może wam tak? Hmmm...?

22.27 Na scenie Azerbejdżan. Duet Eldar i Nigar wybranany z ponad 70 piosenek! Śpiewają kawałek "Running Scared".

22.26 Ma kawał głosu ta cała Nadine. Piosenka trochę jak z Disney'a. Myślę, że będzie wysoko.

22.23 Widzieliście te panie z tymi trąbkami? He, he. Tymczasem na scenie stoi już Austriaczka Nadine Beiler z balladą "The secret is love". Sukienkę na jej występ wybierali internauci.

22.19 Pora na Rumunię. Zespół Hotel FM w popowym "Change".

22.18 Lena. Zaprzeczenie stereotypowej Niemki pod każdym względem ;-) Ciekawe, które miejsce zajmie.

22.16 Teraz będzie głośno. Przed wami przedstawicielka organizatorów, Lena. W ubiegłym roku wygrała. W tym znów chce powtórzyć sukces z nieco spokojniejszym niż "Satellite", "Taken by a stranger".

22.15 "So Lucky" przypominało mi skrzyżowanie ramówki z "Rancza" z muzyką Off Spring.

22.12 Teraz Mołdawia. Zdub si Zdob reprezentował Mołdawię w 2005 roku. Pamiętam, ze byli wtedy wysoko. Teraz znów wracają z piosenką "So lucky". Będzie wesoło znając chłopaków :-)

22.11 Czuję w kościach, że to oni w tym roku wygrają. Jak myślicie?

22.07 I znów faworyci. Powinniście ich znać. Reprezentują Wielką Brytanię i nazywają się Blue. Powracają po 5 latach z popową piosenką "I Can".

22.06 Piękna piosenka i piękna Ania. Prawda panowie?

22.03 Teraz (mam nadzieję) szczęśliwa trzynastka. Ania Rossinelli ze Szwajcarii w akustycznym, ambitnym i retro "In love for a while". W preselekcjach Szwajcarskich pokonała np. Sarę May i Gosię Andrzejewicz. Moja faworytka.

22.01 Pozdrowienia z Green Roomu . Dino z Bośni mówi:

Wróciłem do konkursu. Cieszę się, że znów jestem. Mam na sobie marynarkę z 1999 roku. To w niej śpiewałem w Jerozolimie!

22.00 Pierwsza godzina eurowizyjnego finału za nami. Wystąpiła połowa uczestników. W tym trzech faworytów - Węgry, Szwecja i Francja. Jak wasze wrażenia do tej pory?

21.59 Trochę San Remo w TVP. Uważam, że lepiej ta piosenka brzmiałaby po włosku, prawda?

21.58 Pora na Włochy. Wracają po 14 latach nieobecności na Eurowizji! Ostatnio wygrali w 1990 roku i w tym pomóc im ma pianista Raphael Gualazzi z piosenką "Madness Of Love".

21.57 Mnie to kojarzyło się trochę z oprawą do "Janosika".

21.54 Lubicie operę? Teraz Francja, Amaury Vassili z "Sognu". Drugi po Kati faworyt. Piosenkę śpiewa w dialekcie korsykańskim.

21.53 Publiczność nie wydawała się być zainteresowana jakoś specjalnie Rosją.

21.51 Jakie fajne świecące buty mają jego tancerze! Ja też takie miałem jak byłem mały! ;-)

21.49 A teraz wystąpi Rosja. Alexey Vorobyov, który śpiewał w koncercie z Magdą Tul. Jego piosenka "Get You" skomponował RedOne i wszedł do finału.

21.49 Pamiętacie Marcina Mrozińskiego od "Legendy"? To właśnie z nim kojarzy mi się grecka reprezentacja. Takie połączenie folku z rapem i popem. Czyli nic do siebie nie pasuje.

21.46 Teraz Grecja i "Watch my dance" w wykonaniu Cypryjczyka Loukasa Giorkasa i Stereo Mike'a.

21.43 Taka różowa odpowiedź Estonii na ubiegłoroczną zwyciężczynię. Nie obraziłbym się gdyby wygrała, a wy?

21.42 Estonia na scenie. Piosenki nie umiem określić stylistycznie, bo jest pozytywnie dziwna. "Rockefeller Street" i młodziutka, śliczniutka Getter Jaani.

21.41 Prezent dla naszych czytelniczek. Eric "Ciacho" Saade:

21.40 Jeżeli on wygra Eurowizję, bo chodzą takie głosy, to za rok relacjonować konkurs dla was będzie AiK ;-)

21.38 Bliźniacy chyba chcieli przebić GaGę jak tworzyła w ich okresie. A tymczasem na senie Szwecja. Nastolatki będą zachwycone. Eric Saade i "Popular".

21.36 Czy oni mają ADHD? Obstawiamy.

21.33 A teraz przed nami Irlandia i "Lipstick". Zaśpiewają ją bliźniacy Jedward, finaliści brytyjskiego "X Factor". Swoim występem mają przeskoczyć Lady GaGę. Podobno są czarnym koniem w tym roku.

21.32 Podobała wam się propozycja naszych bratanków? Za Za rok Eurowizja zagości w Budapeszcie?

21.29 Pora na pierwszą typowaną do zwycięstwa piosenka "What About My Dreams?" pochodzi z Węgier i śpiewa ją Kati Wolf. U bukmacherów bezapelacyjny faworyt.

21.28 Będzie na nią głosować? Ja miałem ciary jak śpiewała. Brrrr...

21.25 Pora na Polkę. Evelina Saszenko z Litwy, która walczyła o awans z naszą Magdą Tul. Zaśpiewa piękną balladę musicalową "C'est Ma Vie".

21.25 Wokalnie trochę słabo, prawda?

21.21 Danię w tym roku reprezentują finaliści ich "X Factora", rockowy zespół A Friend in London z kawałkiem "New Tomorrow".

21.20 Bardzo dobry kawałek z Bośni, tylko ten występ chyba słabo korespondował z przesłaniem. A zza sceny macha nam reprezentacja Danii.

21.17 Pora na Bośnię. Reprezentuje ją Dino Merlin, który w 1999 roku zajął 6. miejsce na Eurowizji. W tym próbuje wygrać z piękną piosenką "Love in rewind".

21.16 Chłopak z gitarą z Finlandii wystąpił. Nudnie czy romantycznie?

21.13 Pierwszy występ przed nami. Znana z pierwszego półfinału akustyczna "Da Da Dam". Z Finlandii Paradise Oskar.

21.13 GŁOSOWANIE ROZPOCZĘTE!

21.13 Niemki górą... ;-) Widzieliście jak Anke uderzyła Stefana?

21.11 Kto pójdzie w ślady Leny? Jak obstawiacie? Trzymajcie listę uczestników z numerami do głosowania:

21.08 Publiczność oszalała na punkcie Leny! A ona jeszcze raz dzisiaj wystąpi w części konkursowej.

21.07 A jednak... Lena zaśpiewała. Czy to jest zgodne z regulaminem? Widocznie tak. Swoją drogą, widzieliście polską flagę na scenie?

21.05 Stefan Raabe, który śpiewa teraz "Satellite" jest kompozytorem tej piosenki. Wolicie jego wersję czy Leny?

21.03 Zawsze na początku śpiewa zwycięzca. Lena, która wygrała rok temu znów reprezentuje Niemcy, więc nie może wystąpić. Co przygotowali Niemcy?

21.01 Galę prowadzą znani z półfinału: Anke, Stefan i Judith. Ciekawe czy powtórzą jakieś szowinistyczne żarty...

21.00 Witajcie! Zaczynamy relację! TVP łączy się z Dusseldorfem. W naszej redakcji na Plotku relacjonuje dla was Elv, na naszym Facebooku AiK.

elv

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.