Gosia Andrzejewicz

Gosia Andrzejewicz

Gosia Andrzejewicz to polska piosenkarka. Ma na swoim koncie sześć albumów studyjnych. W swojej karierze nagrywała z wieloma innymi artystami na przykład z Dr. Albanem. Dwa albumy wokalistki zyskały miano złotej płyty. Wokalistka ma na swoim koncie nagrody takie jak Superjedynki czy Złoty Dziób.

Imię i nazwisko: Gosia Andrzejewicz
Data urodzenia: 14 stycznia 1984
Miejsce urodzenia: Bytom
Zawód: piosenkarka
Gatunki muzyczne: pop, dance
Facebook: facebook.com/gosiaofficial/
Instagram: @gosiaand

Gosia Andrzejewicz – kariera muzyczna

Gosia Andrzejewicz była związana z muzyką już od dziecka, kiedy uczyła się grać na fortepianie. Gdy była w liceum zaczęła pisać swoje pierwsze teksty. Wtedy śpiewała również w zespole jazzowo – popowym, który został założony przez studentów katowickiej Akademii Muzycznej. Wokalistka miała swój debiut w 2004 roku. Wydała wtedy płytę „Gosia Andrzejewicz”, na której znalazły się single takie jak „Wielbicielka” i „Nieśmiały chłopak”. Rok później wraz z zespołem Ivan i Delfin wzięła udział w Konkursie Piosenki Eurowizji. W 2006 roku wydała singiel „Pozwól żyć”, który stał się przebojem. W kwietniu 2006 roku wokalistka wydała reedycję pierwszej płyty, na której znalazły się również dodatkowe utwory w tym „Pozwól żyć”. Na jesień 2006 roku pojawiła się kolejna płyta Gosi Andrzejewicz zatytułowana „Lustro”. Na albumie znalazł się utwór „Trochę ciepła”. W 2008 roku piosenkarka wystąpiła w programie „Gwiazdy tańczą na lodzie”, w którym zajęła 7. miejsce. W 2012 roku Andrzejewicz współpracowała z Dr. Albanem, z którym nagrała utwór „Loverboy”. 25 listopada 2014 roku ukazał się album „Film”. Płyty „Lustro” i „Gosia Andrzejewicz Plus” pokryły się złotem.

Gosia Andrzejewicz – nominacje i nagrody

W 2005 roku Andrzejewicz zajęła pierwsze miejsce w notowaniu Gwiazda Roku 2004 portalu NetFan.pl. Rok później piosenkarka otrzymała nagrodę Złoty Dziób. W 2007 roku została nominowana do nagrody Fryderyka w kategorii Nowa Twarz Fonografii. W tym samym roku Andrzejewicz zdobyła również nagrodę Mikrofon Popcornu i Superjedynkę aż w dwóch kategoriach (Wokalistka Roku i Debiut Roku). Była nominowana do Superjedynek w kategoriach Hit Roku Pop i Artystka Roku Polska.

gosia andrzejewicz