KRRiT wszczyna postępowanie w sprawie TV Republika. Pracownik stacji mocno się zapomniał

Widzowie TV Republika na początku maja mogli usłyszeć na antenie kilka niecenzuralnych słów. Okazuje się, że sprawie ma przyjrzeć się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Odkąd zmieniła się władza, Telewizja Republika zyskała sporą widownię i coraz więcej osób przygląda się poczynaniom stacji. Telewizja Tomasza Sakiewicza może jednak odczuć też negatywne konsekwencje tej sytuacji. Na początku maja Krzysztof Luft, były członek KRRiT, nagłośnił na platformie X sporą wpadkę, która miała miejsce na antenie TV Republika. Z ust pracownika stacji, który przebywał w Sejmie, padły niecenzuralne słowa. - Ale k***a no, co ja mam zrobić? Nie mam tych rzeczy, ja pi***olę - słychać było w relacji na żywo.

Zobacz wideo Co sądzi o konkurencyjnej stacji?

Krzysztof Luft wysłał skargę na TV Republika

Jak przypomina portal Wirtualnemedia.pl, przewodniczący KRRiT Maciej Świrski w ubiegłym roku nałożył na TVN24 prawie 20 tys. zł kary za wulgarne słowo, które padło z ust Krzysztofa Daukszewicza podczas emisji "Szkła kontaktowego". We wpisie na platformie X Krzysztof Luft nawiązał w ironiczny sposób do tej sytuacji. "Panie przewodniczący Macieju Świrski, podobno nie lubi Pan wulgaryzmów i za jedno słowo satyryka, które na antenie TVN24 padło ok. 23, nałożył Pan na nadawcę karę. To niech Pan posłucha tego - TV Republika godz. 16.17" - napisał, udostępniając nagranie.

Co więcej, jak ustalił portal, to właśnie Luft złożył skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na stację Tomasza Sakiewicza. "W trakcie programu padają na antenie ordynarne słowa wypowiadane przez pracowników stacji, co narusza art. 18 ust. 7 Ustawy o radiofonii i telewizji" - czytamy we fragmencie przytoczonego pisma. Rzecznika prasowa KRRiT Teresa Brykczyńska przekazała serwisowi Wirtualnemedia.pl, że postępowanie w tej sprawie zostało rozpoczęte.

Niecenzuralne słowa padły także z ust Julii Wieniawy

Podobną wpadkę na antenie TVN zaliczyła niedawno także Julia Wieniawa. Jurorka "Mam talent!" nie zdawała sobie sprawy, że to, co dzieje się za kulisami programu, cały czas mogą oglądać widzowie w programie na żywo. Z jej ust padło kilka niecenzuralnych słów. - Uważam, że warto pomyśleć, zanim coś się powie, a w szczególności, jak jest to program na żywo. A to, że padły takie słowa, to jest po prostu słabe i jest to nieświadoma wizerunkowa wpadka - skomentowała w rozmowie z nami ekspertka od PR Marta Rodzik.

Tak mogłaby wyglądać Danuta Holecka

Na gwiazdę TV Republika wyrasta obecnie Danuta Holecka. Prezenterka od dawna znana jest z jednej fryzury, dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądałaby w platynowym blondzie czy bujnych lokach. Jesteście ciekawi? Zdjęcia znajdziecie w galerii na górze strony.

Rażą cię wulgaryzmy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.