Kolejna rewolucja w Polsacie. Dla Doroty Gawryluk przygotowano nowe stanowisko

Dorota Gawryluk niedługo ustąpi ze stanowiska dyrektorki pionu informacji i publicystyki w Polsacie. Stacja przygotowała dla dziennikarki nowe obowiązki.

Nad Polsatem w ostatnim czasie zawisło prawdziwe widmo zmian. Wiele z nich związane jest oczywiście z przyjściem Edwarda Miszczaka, który został nowym dyrektorem programowym. Okazuje się jednak, że ta swoista rewolucja obejmuje nie tylko programy rozrywkowe, ale i informacyjne i publicystyczne. Od 2018 roku funkcję dyrektorki tego pionu pełniła Dorota Gawryluk, znana szerzej widzom jako prowadząca "Wydarzeń". Teraz dziennikarka ma objąć nowe stanowisko. 

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor wspomina pracę w Polsacie. Mówi o zwolnieniu

Dorota Gawryluk nie będzie już dyrektorką pionu informacji i publicystyki. Przed dziennikarką nowe wyzwania

Dorota Gawryluk karierę zaczynała już w latach 90. w nowo powstającej Telewizji Polsat. Na początku była reporterką, a później już prowadzącą takich programów jak "Informacje" (pierwszy program informacyjny stacji) czy "Polityczne graffiti". W 2004 roku przeszła do TVP, ale po trzech latach wróciła do dawnego pracodawcy. Później jej kariera nabrała rozpędu. Przez kilka miesięcy była szefową "Wydarzeń", aby następnie zostać dyrektorką całego pionu. 

Teraz Polsat poinformował, że niedługo Gawryluk odejdzie z zajmowanego dotychczas stanowiska. W zamian obejmie zupełnie nową posadę dyrektorki zarządzającej pionu kanałów tematycznych w Grupie Polsat Plus i Telewizji Polsat. Pośrednim powodem jego utworzenia miało być włączenie kanałów TV4 i TV6 do pionu programowego. 

Dorota Gawryluk jest jedną z czołowych menadżerek Grupy Polsat Plus i postanowiliśmy wykorzystać jej kompetencje zarządcze w obszarze, który jest kluczowy dla naszej przyszłości. Stąd powierzenie jej odpowiedzialności za szybki i skuteczniejszy rozwój kanałów tematycznych Telewizji Polsat oraz wzmocnienie treści serwisu streamingowego Polsat Box Go - przekazał Mirosław Błaszczyk, prezes zarządu grupy Polsat Plus.

Dorota GawrylukDorota Gawryluk fot. KAPIF

To on zastąpi Dorotę Gawryluk. Polsat przedstawił nowego szefa informacji

Dotychczasowe stanowisko Doroty Gawryluk nie zostanie jednak nieobsadzone. Jej miejsce zajmie Piotr Witwicki. Będzie on odpowiadał za cały pion informacyjno-publicystyczny, w tym za Polsat News oraz portal Interia.pl. "Będzie odpowiedzialny za bezpośrednie zarządzanie operacyjne kanałami oraz portalami i serwisami internetowymi w obszarze informacji Grupy Polsat Plus" - czytamy w komunikacie. 

Piotr Witwicki to 41-letni dziennikarz od lat związany z grupą Polsat, choć pierwsze kroki stawiał w radiu. Przygodę z telewizją rozpoczął od TVN24, skąd w 2007 roku przeszedł do Telewizji Polskiej. Rok później zatrudnił się w Polsacie. W 2019 roku został zastępcą dyrektor naczelnej portalu internetowego Polsatnews.pl. Od 2020 roku jest redaktorem naczelnym serwisu Interia.pl. 

Piotr WitwickiPiotr Witwicki fot. facebook/PiotrWitwickiDziennikarz

Więcej o:
Copyright © Agora SA