"Va Banque" wprowadza widzów TVP w błąd? Wyłapano przykłady

Wygląda na to, że produkcja "Va Banque" przygotowuje pytania do programu na kolanie. Widzowie zarzucają nieścisłości, którym trudno zaprzeczyć.

Teleturnieje cały czas cieszą się w polskiej telewizji niesłabnącą popularnością i trafiają w gusta wielu sympatyków. W 2020 roku po 17 latach przerwy w emisji na ekrany Dwójki powrócił "Va Banque" - format kultowy oparty na amerykańskim "Jeopardy!". Hasła, które padają w programie, są potem szeroko omawiane w mediach społecznościowych programu. Najgorętsze dyskusje dotyczą oczywiście tych, które w ocenie widzów, zostały niepoprawnie sformułowane.

Zobacz wideo Sylwia Peretti zdradza tajemnicę produkcji "Kuchennych rewolucji"

Widzowie "Va Banque" zarzucają produkcji błędy. Poszło o piosenkarkę

Jedna z najgłośniejszych wpadek dotyczyła odpowiedzi na pytanie z kategorii muzyki rozrywkowej. - Ta belgijska piosenkarka pop wylansowała przebój "Désenchantée" - brzmiało pytanie. Według produkcji miało chodzić o Kate Ryan, która w 2003 roku wspomnianą piosenką promowała album "Different". Niektórzy z widzów dopatrzyli się jednak pewnej niejasności. W związku z tym niemal od razu chwycili za telefony i ruszyli do komentowania w mediach społecznościowych. "Dziś był błąd, ponieważ przebój "Désenchantée" wylansowała Mylen Farmer, a wersja Kate Ryan to cover" - zauważył jeden z internautów. Miał rację - utwór ukazał się w 1991 roku i był wówczas jedną z chętniej granych piosenek w radiu. Produkcja ruszyła z odpowiedzią, przedstawiając dość pokrętną teorię. "Kate również wylansowała. Kategoria jednak wykluczała Mylen" - wyjaśniono.

Widzowie 'Va Banque' zarzucają produkcji błędy. Padły konkretne przykładyWidzowie 'Va Banque' zarzucają produkcji błędy. Padły konkretne przykłady fot. VOD TVP

"Va Banque". Kolejna wpadka produkcji. Tu już nie mieli jak się tłumaczyć

To jednak nie wszystko. Dużo emocji wzbudziło również zapytanie finałowe z kategorii "W internecie". Brzmiało ono: "Zamieszcza kontrowersyjne treści w celu zwrócenia na siebie uwagi, jego nazwa wywodzi się z wędkarstwa". Później wyszło na jaw, że chodziło o tzw. trolling. Taki obrót spraw zszokował niejednego internautę. "Nie miałem pojęcia, że troll ma coś wspólnego z wędkarstwem, podałbym taką odpowiedź, będąc jednak przekonanym, że chodzi o coś innego", "Czy odpowiedzią nie powinien być raczej 'baiter'? Nie widzę zbyt wielkiego związku między trollem a wędkarstwem...", "Ale, że troll to od wędkarstwa? Tego nie wiedziałam" - pisali w komentarzach.

Widzowie 'Va Banque' zarzucają produkcji błędy. Padły konkretne przykładyWidzowie 'Va Banque' zarzucają produkcji błędy. Padły konkretne przykłady fot. VOD TVP

Więcej o: