"Milionerzy". Kiedy Amerykanie świętują rocznicę ogłoszonego w 1776 roku aktu? Koło nie pomogło

Za nami kolejny odcinek "Milionerów". Tym razem grę kontynuowała pani Agnieszka z Sandomierza. Poprzednio uczestniczka wygrała dziesięć tysięcy złotych. Zostało jej siedem pytań do miliona. Jak sobie poradziła?

Za nami 638 odcinek "Milionerów". W programie wzięła udział pani Agnieszka z Sandomierza. Uczestniczka wystąpiła już w poprzednim odcinku, gdzie udało jej się zdobyć dziesięć tysięcy złotych. Do dyspozycji zostały jej dwa koła ratunkowe. Jak się okazało, pierwsze z nich było bardzo pomocne. A drugie? 

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

"Milionerzy". Kiedy Amerykanie świętują rocznicę ogłoszonego w 1776 roku aktu? 

Pani Agnieszka rozpoczęła grę o 20 tysięcy złotych. Odpowiedziała poprawnie, dzięki użyciu koła ratunkowego. Trudności sprawiło jej pytanie o 40 tysięcy złotych. Uczestniczka nie ukrywała, że nie wie, która z opcji jest poprawna. Brzmiało ono: Kiedy Amerykanie świętują rocznicę ogłoszonego 1776 roku aktu, który uzasadniał prawo 13 kolonii brytyjskich do wolności i niezależności od Wielkiej Brytanii? Dla bohaterki odcinka zostały przygotowane cztery możliwe odpowiedzi:

  • A. w styczniu
  • B. w marcu
  • C. w lipcu
  • D. w listopadzie

Początkowo uczestniczka stawiała na opcję D. Wiedziała, że Amerykanie obchodzą Święto Dziękczynienia w listopadzie. To była jedyna myśl, która przyszła jej do głowy. Pani Agnieszka postanowiła jednak upewnić się w swoim zdaniu i wybrała koło ratunkowe "telefon do przyjaciela".

Robert Janson i Monika Kuszyńska z siostrą Martą Marta Kuszyńska przeprasza Roberta Jansona i Varius Manx. To za słowa o molestowaniu

"Milionerzy". Poprawna odpowiedź na pytanie

Pani Agnieszka zadzwoniła do swojej mamy. Kobieta poparła swoją córkę i również zasugerowała odpowiedź "D. w listopadzie". Uczestniczka w ostatniej chwili pomyślała o święcie, które Amerykanie obchodzą w lipcu. Nie mogła jednak przypomnieć sobie dokładnej nazwy. Finalnie, pani Agnieszka zdecydowała się opuścić grę. Nie chciała ryzykować. Jak się okazało, poprawną opcją była "C. w lipcu". Chodziło o Dzień Niepodległości, który Amerykanie świętują czwartego lipca. Uczestniczka pożegnała się z programem, wygrywając 20 tysięcy złotych. 

Monika Richardson i Konrad Wojterkowski Monika Richardson i Konrad Wojterkowski nie są już razem. Jednym z powodów "bagaż braku gotówki"

"Milionerzy". Te pytania sprawiły trudności uczestnikom

W 636. odcinku "Milionerów" pan Mateusz dostał pytanie dotyczące tańca. Bohater odcinka postanowił wykorzystać koło ratunkowe. Zadzwonił do swojej partnerki. Niestety, zasugerowała mu błędną odpowiedź. Uczestnik musiał opuścić program z gwarantowaną kwotą 40 tysięcy złotych. 

W 635. odcinku programu w programie wystąpił pan Przemysław. Wyzwaniem było dla niego już pierwsze pytanie. Brzmiało ono: Do jakiego jaja porównujemy piegowatą twarz? Uczestnik nie ukrywał, że nie zna odpowiedzi. Skorzystał z pomocy publiczności. Na szczęście, udało się wybrać poprawną opcję i pan Przemysław mógł kontynuować grę.

W 634 odcinku "Milionerów" zagościł pan Maciej. Dostał pytanie o komiks z 1937 roku. Uczestnik nie znał poprawnej odpowiedzi. Wykorzystał koło ratunkowe "pół na pół". Po odrzuceniu dwóch błędnych opcji, udało mu się wybrać tę prawidłową.

W 618. odcinku programu zagrał pan Bartosz. Uczestnik szybko wykorzystał koła ratunkowe. Zagięło go pytanie o "binge-watching". Na szczęście dzięki publiczności postawił na dobrą odpowiedź i przeszedł do następnego pytania. 

Więcej o: