"Plebania" gościła w telewizorach widzów TVP przez 12 lat. Fani serialu przez długi czas walczyli o nowe odcinki. Producenci stwierdzili jednak, że fabuła się wyczerpała. Część powtórek programu można oglądać na platformie VOD. Brakuje w niej jednak aż 800 odcinków. Widzowie domagali się uzupełnienia biblioteki. Ich prośby w końcu zostały wysłuchane.
Przez wiele lat fani "Plebanii" domagali się jej wznowienia. W szczycie swojej popularności w latach 2002-2004 serial gromadził ponad pięć i pół miliona widzów przed telewizorami. Choć początkowo producenci wierzyli, że program wciąż ma potencjał, ostatecznie nie zdecydowano się na nagrywanie kolejnych odcinków. Fani musieli zadowolić się powtórkami. Niestety, całość "Plebanii" nie była dla nich dostępna. Mogli jedynie oglądać wybrane fragmenty na kanale Stopklatka, a także część odcinków na platformie VOD TVP. Przez długi czas do Telewizji Polskiej napływało wiele petycji. Widzowie nie dawali za wygraną. Liczyli, chociażby na emisję wybranych odcinków tematycznych, przykładowo w rocznicę śmierci papieża. Dotychczas ich prośby były ignorowane. Aż do teraz. Jak przekazał portal "Wirtualnemedia.pl", TVP w końcu udostępni cały serial.
Fanom "Plebanii" udało się postawić na swoim. Ich prośby częściowo zostaną spełnione. Choć nie mogą liczyć na nowe odcinki, będą mogli obejrzeć serial w całości na platformie streamingowej. Nadawca publiczny zapowiedział, że z czasem cały serial pojawi się na VOD.
Serwis vod.tvp.pl ma zaplanowaną publikację wszystkich odcinków "Plebanii". Jest ona realizowana sukcesywnie, ponieważ każdy z odcinków musi być przygotowany technicznie do takiej publikacji - przekazał portal "Wirtualnemedia.pl".
Jak udało się ustalić, w ostatnim czasie na stronie TVP VOD pojawiły się odcinki z 2000 roku. Wcześniej dział pomocy technicznej serwisu przekazał informację, że ta część serialu nie była dostępna przez wzgląd na licencję. Mogło mieć to związek z licencją dla stacji Stopklatka, która regularnie emitowała powtórki. Pomimo tego, wkrótce fani będą mogli się cieszyć pełną odsłoną "Plebanii". ZOBACZ TEŻ: Włodzimierz Matuszak wywołał skandal na planie "Plebanii". Dla młodszej o 30 lat aktorki zostawił żonę
Mariusz P. został oskarżony. Niespodziewane doniesienia z sądu
Królikowski uderza w Opozdę. Mówi o "spotkaniach, które doprowadzały Viniego do płaczu"
Felicjańska wspomina najbardziej dochodową reklamę. "Bardzo potrzebowałam tych pieniędzy"
Tak mieszka Donald Tusk. Jego posiadłość nie ocieka luksusem
"Mama na obrotach" wyznała, dlaczego schudła. "Przyszedł moment, w którym..."
Jacek Rozenek zaskoczył metamorfozą! Spójrzcie tylko na ten zarost
Rodzice Damiana z "Must Be the Music" przerwali milczenie. "Droga sądowa nie została zainicjowana przez nas"
Russell Crowe już tak nie wygląda! 62-latek zmienił się nie do poznania
Majdan o miłości do dzieci. Poruszające wyznanie