"Milionerzy". Pani Beata na pytanie o Ludwika Waryńskiego wykorzystała dwa koła

W 599. odcinku "Milionerów" mieliśmy okazję oglądać grę pani Beaty z Warszawy. Uczestniczka po główną nagrodę szła jak burza, chociaż droga momentami była bardzo wyboista.

Pani Beata grę rozpoczęła w 599. odcinku "Milionerów", kiedy to błędną odpowiedź wybrała jej poprzedniczka, pani Alicja. Hubert Urbański rozpoczął grę od przeczytania pytania, na które uczestniczka odpowiedziała bez zawahania. Schody pojawiły się przy pytaniu za 20 tysięcy.

"Milionerzy". "Ach, płuca wyplute nie bolą, śmierć w szparę judasza zaziera, z ogromną tęsknotą i wolą tak trudno lat siedem umierać". Komu?:

  • A. Ludwikowi Waryńskiemu
  • B. Władysławowi Sikorskiemu
  • C. Władysławowi Broniewskiemu
  • D. Władysławowi Gomułce

Mieszkanka Warszawy od razu przyznała, że nie jest pewna prawidłowej odpowiedzi. Na szczęście miała do wykorzystania jeszcze koła ratunkowe. Najpierw zadzwoniła do przyjaciela, który niewiele pomógł, następnie poprosiła o odrzucenie dwóch odpowiedzi. Ostatecznie, kierowana intuicją, wybrała wariant ukryty pod literą A.

"Milionerzy". "Ach, płuca wyplute nie bolą, śmierć w szparę judasza zaziera, z ogromną tęsknotą i wolą tak trudno lat siedem umierać". Komu? Znamy prawidłową odpowiedź

Intuicja tym razem nie zawiodła pani Beaty, bowiem przytoczony cytat opisywał męki Ludwika Waryńskiego. Uczestniczka mogła grać dalej, ale w tym momencie zabrzmiał gong, który poinformował o upływie czasu. Zmagania Warszawianki z dalszymi pytaniami będziemy mogli obejrzeć już w kolejnym epizodzie.

"Milionerzy". Ciekawe pytania z poprzednich odcinków

W 598. odcinku o milion walczyła pani Alicja. Najwięcej trudności sprawiło jej banalne, z pozoru, pytanie. Sprawdźcie, czy znacie na nie odpowiedź.

W 597. odcinku uczestniczka została zapytana o sekstant. Chociaż początkowo wydawało się, że zna prawidłową odpowiedź, to w ostatniej chwili zmieniła zdanie.

W 595. odcinku "Milionerów" o milion złotych grał pan Marek. Kłopotów przysporzyło mu pytanie o trójgraniczne punkty Polski.

Więcej o: