"Milionerzy". Zasadniczą częścią sekstantu jest rama w kształcie... Uczestniczka wykorzystała dwa koła ratunkowe

W 597. odcinku "Milionerów" swoją grę kontynuowała pani Dagmara Marut, psycholożka z Tymawy. Uczestniczka problemy napotkała przy pytaniu z dziedziny astronomii. Wykorzystała na nie aż dwa koła ratunkowe.

Pani Dagmara Marut swoją przygodę z "Milionerami" rozpoczęła już w 596. odcinku. Wówczas jej grę przerwał gong powiadamiający o upływie czasu. Walkę o milion kontynuowała więc w kolejnym odcinku. Uczestniczka przez początkowo szła jak burza i była raczej pewna swoich odpowiedzi. Schody pojawiły się przy zagadnieniu wartym 40 tysięcy złotych.

"Milionerzy". Sekstant. To przyrząd nawigacyjny stosowany w żeglarstwie i astronomii. Jego zasadniczą częścią jest rama w kształcie:

  • A. jednej drugiej kwadratu
  • B. jednej czwartej rombu
  • C. jednej szóstej koła
  • D. jednej ósmej trójkąta

Pani Dagmara przyznała, że jej myśli krążą wokół wariantu ukrytego pod literą C. Postanowiła skorzystać z kół ratunkowych. Najpierw poprosiła o odrzucenie dwóch nieprawidłowych odpowiedzi, później zdecydowała się na telefon do przyjaciela. Niestety, koleżanka nie była w stanie jej pomóc. Psycholożka zaryzykowała i poprosiła o zaznaczenie pierwszego wariantu.

"Milionerzy". Sekstant. To przyrząd nawigacyjny stosowany w żeglarstwie i astronomii. Jego zasadniczą częścią jest rama w kształcie...? Znamy prawidłową odpowiedź

Prawidłowa odpowiedź kryła się pod wariantem C. Pierwsze skojarzenia pani Dagmary były więc słuszne, jednak ta nie poszła tym tropem. Studio opuściła z wygraną w wysokości tysiąca złotych.

"Milionerzy". Ciekawe pytania z poprzednich odcinków

W 595. odcinku "Milionerów" o milion złotych grał pan Marek. Kłopotów dostarczyło mu pytanie o trójgraniczne punkty Polski. Sprawdźcie, jak mu poszło.

W 593. odcinku "Milionerów" pani Katarzyna usłyszała pytanie dotyczące ortografii. Uczestniczka odrzuciła prawidłową odpowiedź, która wydawała się jej zbyt oczywista.

W 588. odcinku "Milionerów" o główną wygraną grał z kolei pan Kacper. W trakcie rozgrywki padło pytanie o gramatykę.

Więcej o: