"Milionerzy". Uczestnika rozłożyło pytanie gramatyczne. Mama polonistka może nie być zadowolona

W 588. odcinku "Milionerów" do gry o milion złotych przystąpił pan Kacper Stankiewicz. W trakcie teleturnieju padło pytanie gramatyczne. Uczestnik musiał się nieźle nagłowić. Sprawdźcie, jak mu poszło.

W 588. odcinku "Milionerów" w fotelu naprzeciwko prowadzącego Huberta Urbańskiego zasiadł pan Kacper Stankiewicz z Łodzi. Z zawodu architekt, pracujący w branży filmowej. Uczestnik już przy pierwszym pytaniu zdecydował się poprosić o pomoc publiczność. Później szło mu całkiem nieźle, dopóki nie natknął się na gramatyczne pytanie.   

Zobacz wideo Małgorzata Ohme o hejcie po "Milionerach": Nie zgłosiłam się tam, bo uważam, że jestem omnibusem

'Milionerzy' odc. 570"Milionerzy". Pytanie o transfer Messiego nie rozłożyło pani Natalii

"Milionerzy". Które wyrazy są w celowniku liczby pojedynczej i są napisane poprawnie?

Uczestnik usłyszał pytanie gramatyczne. Miał do wyboru cztery odpowiedzi: 

  • A. dzisiejszemu dniu
  • B. wczorajszemu dniowi
  • C. minionemu roku
  • D. nadchodzącemu przechodniu

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie gramatyczne

Pan Kacper chwilę się zastanowił, później zdecydował się na zaznaczenie odpowiedzi A. Niestety okazała się ona niepoprawna. Prawidłową odpowiedzią okazało się B. Uczestnik wzbogacił się jedynie o gwarantowany tysiąc złotych. Po nietrafionej odpowiedzi mężczyzna wyznał szczerze, że jego mama nauczycielka może nie być zadowolona z obrotu spraw. 

Przykra sprawa. (...) Moja mama, która jest pod telefonem, pewnie będzie miała dużo do powiedzenia na ten temat - wyznał uczestnik. 
Mama zrozumie - pocieszał prowadzący.
Mama nauczycielka - dodał uczestnik.

Ta wypowiedź prawie doprowadziła prowadzącego Huberta Urbańskiego i zgromadzoną publiczność do łez.

'Milionerzy'. W jakim kapeluszu malowano Napoleona? Uczestniczka miała nietęgą minę. Zaryzykowała"Milionerzy". W jakim kapeluszu malowano Napoleona? Kobieta miała nietęgą minę

"Milionerzy". Ciekawe pytania z poprzednich odcinków 

W 584. odcinku "Milionerów" pojawiła się pani Katarzyna Klimek. Kobieta napotkała problem już na samym początku gry. Pytanie o klub Roberta Lewandowskiego wprawiło ją w osłupienie.

W 570. odcinku "Milionerów" o milion złotych grała pani Natalia Muszyńska. W trakcie teleturnieju padło pytanie o słynny transfer Messiego.

W 569. odcinku "Milionerów" wystąpiła pani Natalia Cielęcy. Uczestniczka zakłopotała się przy pytaniu o kapelusz słynnego przywódcy.

Kolejny odcinek "Milionerów" już 23 stycznia o godzinie 21:00 na antenie TVN

Więcej o: