"Milionerzy": Wyidealizowane, infantylne odbieranie świata przyrody to... Pan Rafał wziął pół na pół i strzelił

W 580. odcinku "Milionerów" grę o milion złotych rozpoczął pan Rafał. Zdecydowanie odpowiadał na niełatwe pytania i nie bał się zaryzykować. Kolejne decyzje okazywały się być trafne, dzięki czemu doszedł do naprawdę pokaźnej sumy. Sprawdźcie, ile udało mu się wygrać.

"Milionerzy" to teleturniej, w którym do wygrania jest okrągły milion złotych. Prowadzącym jest Hubert Urbański. Aby zdobyć główną nagrodę trzeba odpowiedzieć na dwanaście pytań. Uczestnik ma zawsze cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna jest poprawna. Dodatkowo w sytuacji kryzysowej może skorzystać z trzech kół ratunkowych: pomocy publiczności, telefonu do przyjaciela i pół na pół. Zagadnienia dotyczą tematów z różnych dziedzin, a sumę gwarantowaną zapewnia poprawna odpowiedź na drugie i siódme pytanie. Sprawdźcie, czy zawodnikowi z najnowszego odcinka udało się zgarnąć główną wygraną.

Zobacz wideo Małgorzata Ohme o hejcie po "Milionerach": Nie zgłosiłam się tam, bo uważam, że jestem omnibusem

W 580. odcinku "Milionerów" jak zwykle nie obyło się bez ciekawych pytań. Graczem, który podjął się zdobycia miliona złotych był pan Rafał Rak, magister inżynier budownictwa ze Stalowej Woli. Pierwsze pytanie za 500 zł okazało się dla niego bardzo proste - chodziło o synonim młodzieżowego słowa.

"Milionerzy". Inaczej beka: 

A. nalewka 

B. polewka 

C. zalewajka 

D. zarzucajka 

Pan Rafał się nie wahał. Skojarzył, że wspomniana "beka", znaczy to samo, co polewka. Pewnie zaznaczył literkę: B. Ta odpowiedź była poprawną, więc uczestnik mógł kontynuować grę.

"Milionerzy". Patronem wigilii Nowego Roku jest Sylwester I, który w IV w. n. e. był:

A. wodzem Słowian 

B. cesarzem Chin

C. carem Rosji

D. biskupem Rzymu

Uczestnik przy tym pytaniu nie miał pewności. Jednak postanowił zatrzymać koła ratunkowe i zaznaczył: D, które okazało się być poprawną odpowiedzią. Pan Rafał ruszył dalej i usłyszał kolejne zagadnienie.

"Milionerzy". Jemiołuszka zwyczajna:

A. pasożytuje na dębach

B. jest prababką choinki 

C. zajada się jagodami jemioły 

D. pokryta jest leczniczym śluzem

Pan Rafał nie znał odpowiedzi na to pytanie. Poprosił o pomoc publiczności. Najwięcej osób zdecydowało się zaznaczyć odpowiedź: C, pan Rafał podążył tym samym tropem i dzięki poprawnemu wskazaniu widowni mógł kontynuować grę.

"Milionerzy". Wyidealizowane, infantylne odbieranie świata przyrody to tak zwany: 

A. bambizm 

B. donaldyzm 

C. plutyzm 

D. mikizm 

Mężczyzna nie kojarzył wymienionych określeń. Stwierdził, że przyjaciel czekający na telefon także nie będzie wiedział, dlatego zdecydował się na odrzucenie dwóch błędnych odpowiedzi. Tak też się stało i do wyboru zostały mu warianty: A i B. Uczestnik strzelił w: A i zdobył 20 tysięcy złotych. Następne pytanie dotyczyło literatury.

"Milionerzy". Kto w "Ferdydurke" uświadamia Syfona siłą, "gwałcąc go przez uszy":

A. Miętus 

B. profesor Pimko 

C. pisarz Józio Kowalski 

D. wielki poeta Słowacki

Pan Rafał po chwilowym zawahaniu zaznaczył: A. To była prawidłowa odpowiedź. Uczestnik grał dalej i szedł jak burza. Dotarł do pytania za ćwierć miliona, zaryzykował i udało się. Niestety, tuż przed pytaniem za 500 tysięcy złotych rozgrywkę przerwał gong sygnalizujący koniec czasu antenowego.

Kolejne zmagania pana Rafała w "Milionerach" będzie można zobaczyć już 5 stycznia o godzinie 20:55 na antenie TVN. Czy uda mu się zgarnąć główną nagrodę?

"Milionerzy". Ciekawe pytania z poprzednich odcinków

W 557. odcinku "Milionerów" pan Piotr walczył o pół miliona złotych. Jednak pytanie dotyczące kolorów okazało się być dla niego zbyt trudne. Z jakich barw powstaje Petrol? Mężczyzna nie chciał ryzykować i nie odpowiedział. Wycofał się z dalszej gry.

W 568. odcinku "Milionerów" w grze wziął udział pan Dominik. Uczestnik szybko udzielał poprawnych odpowiedzi. Kłopot pojawił się w podchwytliwym pytaniu o zwierzę trójwarstwowe wśród dwuwarstwowych. Po skorzystaniu z koła ratunkowego udało się wytypować poprawne rozwiązanie zagadki.

W 571. odcinku "Milionerów" pani Magda została zapytana o Hebrydy. Chociaż niektóre odpowiedzi sugerowały, że może chodzić o konkretny rodzaj lakierów do paznokci, uczestniczka wybrała prawidłowy wariant odpowiedzi.

Więcej o: