"Milionerzy". Kto dowodził Legionami Polskimi wchodzącymi w skład armii Republiki Cisalpińskiej? Pan Jakub użył kół

W 560. odcinku "Milionerów" pan Jakub został zapytany o dowódcę Legionów Polskich. Uczestnik potrzebował aż dwóch kół ratunkowych.

Obecnie na antenie TVN emitowane są powtórki "Milionerów". W 560. odcinku o milion walczył pan Jakub Maj z Gdyni. Uczestnik szedł jak burza. Pierwsze trudności pojawiły się dopiero przy pytaniu za 75 tysięcy złotych. Dotyczyło ono historii. Mężczyzna wykorzystał dwa koła ratunkowe.

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

'Milionerzy'"Milionerzy": Kogo poślubiła Cosima, córka Ferenca Liszta? Pan Michał poległ

"Milionerzy". W skład armii Republiki Cisalpińskiej weszły Legiony Polskie pod dowództwem:

A. Tadeusza Kościuszki

B. Jana Henryka Dąbrowskiego

C. Józefa Piłsudskiego 

D. Józefa Hallera

'Milionerzy'"Milionerzy". Banalne pytanie pokonało panią Alicję. Pomogła publiczność

"Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź na pytanie o Legiony Polskie

Pan Jakub szczerze przyznał, że nie zna prawidłowej odpowiedzi. Od razu postanowił więc skorzystać z pierwszego koła ratunkowego. Przyjaciel nie okazał się jednak zbyt pomocny. Uczestnik zdecydował się jeszcze na "pół na pół". Po odrzuceniu dwóch błędnych wariantów wybrał ostatecznie opcję B., która okazała się właściwa.

"Milionerzy". Ciekawe pytania z poprzednich odcinków

W odcinku 539. odcinku "Milionerów" pan Michał grał o 75 tysięcy złotych. Uczestnik został zapytany o staropolską miarę tkanin. Mężczyzna nie miał nic do stracenia, więc zdecydował się na strzał. Niestety odpowiedź, którą wybrał, okazała się błędna i nie mógł grać dalej.

W 600. odcinku "Milionerów" pani Beata straciła duże pieniądze. Uczestniczka usłyszała pytanie o symbol sił powietrznych Nowej Zelandii. Pomimo że nie znała odpowiedzi, postanowiła zaryzykować. Strzał okazał się jednak błędny i kobieta wygrała jedynie gwarantowany tysiąc złotych.

W 597. odcinku "Milionerów" pan Wojciech miał kłopot z banalnym pytaniem z dziedziny historii. Uczestnik posiłkował się kołem ratunkowym. "Pół na pół" okazało się właściwym wyborem. Dzięki wyeliminowaniu dwóch błędnych odpowiedzi uczestnik zaznaczył właściwy wariant i kontynuował grę.

Więcej o: