Wpadka TVP. Nagrano relację z miasta, które nie istnieje

W najnowszym wydaniu "Panoramy" dziennikarz nadawał z Irlandii. Pojawił się jednak jeden problem. Widzowie szybko wychwycili wpadkę, która w mig stała się przedmiotem żartów.

Telewizja Polska z pewnością powinna zostać wyróżniona w konkursie na najbardziej spektakularne wpadki na wizji. Bardzo często niefortunne omyłki dotyczą pasków, które pojawiają się na ekranie w trakcie emisji programów informacyjnych. Tym razem w mediach społecznościowych pojawił się kadr z ostatniego wydania "Panoramy". Dariusz Bohatkiewicz, który jest korespondentem TVP relacjonującym wydarzenia w Wielkiej Brytanii, tym razem nadawał z "Dablina".

Zobacz wideo Anna Popek opowiedziała, dlaczego zniknęła z TVP

TVP znowu zaliczka wpadkę na wizji. Korespondent Telewizji Polskiej nadawał z "Dablin"

Programy informacyjne Telewizji Polskiej słyną z pomijania wiadomości, które nie są zgodne z linią władzy. Właśnie z tego powodu stacja ma wielu przeciwników i zyskała miano propagandowego narzędzia w rękach partii rządzącej.

Tym razem pominięto wydarzenia w śląskim sejmiku, gdzie Jan Kawulok został odwołany z funkcji przewodniczącego i tym samym PiS stracił tam dotychczasową większość. Aby uniknąć niewygodnego tematu, skupiono się na relacji korespondenta z "Dablina". Taka właśnie nazwa miasta pojawiła się na pasku widocznym na ekranie. Jedna z internautek szybko wychwyciła ten błąd. Omyłkowo stolica Irlandii została zapisana fonetycznie, a miasto Dablin po prostu nie istnieje.

W TVP Info ani słowa o stracie władzy w śląskim sejmiku, ale za to nadają z Dablina… - napisała.

Winą za felerną pomyłkę należy obarczyć osobę odpowiedzialną za podpisy w programie. Problem polega na tym, że niczemu winny reporter Dariusz Bohatkiewicz stał się niefortunnie twarzą tej wpadki

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

Na reakcję w sieci nie trzeba było długo czekać. Pod wpisem na Twitterze zaroiło się od prześmiewczych wpisów i nawiązań do wcześniejszych popisów telewizji publicznej. 

Gdzie to jest ten Dablin? Koło Lądka Zdroju?
Dablin? No, gratulacje. Osiągnęliście najwyższy poziom "miszczostwa" językowego.
Uprasza się o nie śmianie - Dablin wszak jest stolicą San Escobar - czytamy w komentarzach. 

 Trzeba przyznać stacji jedno - materiały do internetowych memów przygotowują wyśmienicie. 

Zobacz też: Meghan Markle i książę Harry otrzymają nagrodę. Za co? Rodzina królewska nie będzie zadowolona

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.