Kompromitująca wpadka w TVP Info. "Ktoś tu chyba oblał maturę"

Stacja TVP już nie raz zaliczyła wpadkę na wizji. Czas do kolekcji felernych gaf dołączyć kolejną, tym razem prosto z porannego programu "#Jedziemy" Michała Rachonia. Pomyłka zdawałoby się niewielka, ale dość znacząca.

Telewizyjne wpadki, szczególnie w trakcie programów prowadzonych na żywo, to rzecz normalna, ale w stacji TVP przytrafiają się niepokojąco często i są czasem na tyle absurdalne, że aż trudno przejść obok nich obojętnie. Pamiętacie fragment serialu Netfliksa, który został przedstawiony jako prawdziwe wydarzenie? Była też mrożąca krew w żyłach magiczna sztuczka, która... nie wyszła, przez co Marzena Rogalska skończyła poranną emisję programu "Pytanie na śniadanie" z przebitą gwoździem dłonią.

TVP specjalizuje się także we wpadkach, które serwowane są na życzenie produkcji. Idealnym przykładem jest postać Christiana Paula, nieistniejącego projektanta, który w specjalnym materiale rzekomo zachwycał się stylem Agaty Kornhauser-Dudy. Najnowszy materiał pochodzi z porannego programu "#Jedziemy", który emitowany jest w TVP Info od czerwca 2019 roku. Tym razem za przeoczenie odpowiedzialni są realizatorzy programu. Co się wydarzyło? 

Zobacz wideo Marcelina Zawadzka odeszła z TVP. "Nie wchodzę oknem, jak wyrzucają drzwiami"

TVP Info. Kompromitująca wpadka realizatorów porannego programu "#Jedziemy" Michała Rachonia

Program Michała Rachonia "#Jedziemy" od początków emisji w 2019 roku wzbudza kontrowersje i często ogromne zażenowanie widzów. Oglądający wytykają produkcji jego niski poziom i zapraszanie "ekspertów" takich jak m.in. Jarosław Jakimowicz, których skandaliczne wypowiedzi nie raz wywołały już burzę opinii publicznej. Tym razem wpadka dotyczy realizatorów i zdawałoby się, jest całkiem niewielka.

W trakcie programu prowadzący omawiał dane sondażowe i na jednej z wyświetlonych plansz pojawiło się pytanie, które uprzednio zostało zadane badanym. Niestety osoba odpowiedzialna za przygotowanie materiału zapomniała o podstawowej zasadzie z pierwszych lat wczesnoszkolnej edukacji - nazwy krajów piszemy wielką literą.

Czy w polsce powinno zostać wprowadzone euro? - czytamy.

Kompromitująca wpadka w TVP Info. 'Ktoś tu chyba oblał maturę'Kompromitująca wpadka w TVP Info. 'Ktoś tu chyba oblał maturę' fot. screen TVP Info

Widzowie natychmiast zareagowali i na Twitterze pojawiły się kąśliwe komentarze odnośnie wpadki i doboru ekspertów.

Ktoś tu chyba oblał maturę.
Wybitny panel ekspertów.
Sami eksperci od gospodarki i finansów międzynarodowych - czytamy w komentarzach. 

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

Zobacz też: Wpadka w redakcji TVP Info. Przypadkiem pokazali poufne dane... Kiedyś się nauczą?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.