Najpierw Christian Paul, później zaliczyła wpadkę na żywo. Uciekła z TVP do Polsatu, ale nie było lepiej. Zdjęto ją z anteny

Kinga Kwiecień nie będzie już pojawiać się przed kamerą Wydarzeń24. Dziennikarka, która wcześniej pracowała w "Wiadomościach" Telewizji Polskiej, zaliczyła na antenie kilka wpadek.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na Gazeta.pl

Kinga Kwiecień zakończyła współpracę z publicznym nadawcą w - nomen omen - kwietniu tego roku, a już pierwszego maja zadebiutowała na antenie należącego do Telewizji Polsat kanału informacyjnego Wydarzenia24. Jak dowiedział się serwis Wirtualnemedia.pl, pozycji prezenterki nie utrzymała jednak długo. Kierownicy stacji już w pierwszym miesiącu pracy mieli zwracać uwagę na wpadki Kingi Kwiecień, do których dochodziło podczas prowadzenia programów.

Zobacz wideo Zawadzka o odejściu z TVP

Tak wygląda dom Filipa Chajzera. Ogromny ogród, jacuzzi i dużo drewnaTak wygląda dom Filipa Chajzera. Ogromny ogród, jacuzzi i dużo drewna

Kinga Kwiecień straciła pracę prezenterki w Wydarzeniach24

Jeden z dziennikarzy Polsatu w rozmowie z Wirtualnemedia.pl ujawnił, że Kwiecień zdarzało się mylić nazwy klubów sportowych i nie umiała ich poprawnie wymówić.

Myliła ich nazwy. Przeczytała na przykład Chemik Polis zamiast Chemik Police. Szkoda, że nie przeczytała Chemik Policja - komentuje pracownik stacji.

Serwis zaznacza, że Polsat w dużym stopniu stawia na licencje sportowe, dlatego gafy Kwiecień były wyjątkowo trudne do przełknięcia. Dziennikarka nie została jednak zwolniona z Polsatu. Jak na razie ma utrzymać stanowisko wydawcy, nie będzie się natomiast pojawiać się przed kamerą. Niewykluczone jednak, że za jakiś czas wróci na antenę.

Krzysztof Ibisz wybrał prestiż i luksus. Jak wygląda apartament prezentera? Króluje minimalizm i elegancjaMinimalizm i elegancja. Jak wygląda apartament Krzysztofa Ibisza? Zobaczcie

Kinga Kwiecień zapisała się na kartach historii polskiej telewizji jako autorka materiału TVP o projektancie Christianie Paulu z czerwca 2020 roku, który rzekomo zachwycał się stylem Agaty Kornhauser-Dudy. Internauci szybko jednak zweryfikowali, że ktoś taki jak Christian Paul nie istnieje, a peany na cześć stylizacji pierwszej damy najprawdopodobniej zostały zmyślone.

Kilka miesięcy później internauci znów nie zostawili na Kwiecień suchej nitki, gdy podczas Festiwalu w Opolu zapomniała nazwiska wokalistki, która zdobyła nagrodę telewidzów.

Kinga Kwiecień z Polsatem była związana już wcześniej. Pracowała w stacji przez krótką chwilę w 2017 roku, jednak w tym samym roku dołączyła do grona pracowników TVP.

Więcej o: