Wpadka w redakcji TVP Info. Przypadkiem pokazali poufne dane... Kiedyś się nauczą?

Telewizja Polska znów zaliczyła wpadkę. Podobną widzowie wyłapali dziesięć lat temu. Jak widać stacja Jacka Kurskiego nie wyciągnęła wniosków i niczego się nie nauczyła.

W jednym z ostatnich wydań "Wiadomości" TVP Info pracownicy stacji zaliczyli kompromitującą wpadkę. Pokazali wnętrze redakcji. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że uchwycono tablicę, na której zapisano wrażliwe dane. 

Zobacz wideo Tego nie da się 'odzobaczyć', czyli wpadki telewizyjne, które zapamiętamy na długo

Wpadka w TVP Info

Ktoś z redakcji na Woronicza się zagapił i wypuścił materiał, w którym znalazło się zdjęcie z redakcyjnego newsroomu. Widać na nim tablicę, a na niej zawieszone godło, zdjęcie papieża, a także zapisane markerem hasła dostępu do redakcyjnych kont. Internauci szybko wychwycili kadr, a zdjęcie zaczęło viralować w sieci. Robi furorę na Reddicie, Twitterze i Facebooku. Udostępniły je takie konta jak Polska w dużych dawkach, Oglądam "Wiadomości", bo nie stać mnie na dopalacze czy Niebezpiecznik. Internauci kpią z wpadki i nie mają litości. 

Na miejscu tej pani to zamiast wizerunku papieża powiesiłbym wizerunek tego pana z lewej.

Pod postami nie brakuje też sarkastycznych komentarzy.

Piękne hasła, imiona numery telefonów.
Imię nazwisko@tvp.pl sobie zapisali na ścianie, żeby nie zapomnieć, jakie mają maile.
Najważniejsze, że jest godło i zdjęcie papieża - czytamy.

To nie pierwsza taka wpadka w TVP. W 2012 roku przypadkiem pokazano na antenie hasła systemu ratownictwa lotniczego. 

Na antenie TVP pokazali hasłaNa antenie TVP pokazali hasła Screen 'Wiadomości' TVP; vod.tvp.pl

Przypominamy, by chronić dane wrażliwe, takie jak hasła, loginy, PIN czy dane osobowe. Najlepiej stosować się do zasady "czystego biurka" i nie pozostawiać żadnych dokumentów i notatek przy stanowisku pracy bez naszego nadzoru. Dodajmy też, że spisywanie haseł w jednym miejscu jest niebezpieczne. Jeśli chcemy mieć je zebrane, warto zainteresować się odpowiednimi programami, typu menadżery haseł, które zabezpieczają dane. Należy też pamiętać o uwierzytelnianiu dwuskładnikowym. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.